Menu

Jak zrobić wodę kokosową w domu

2 lata temu

Jeśli jesteś wielkim fanem kokosa, powinieneś nauczyć się, jak zrobić wodę kokosową w domu. Kokosy uprawiane są na południowym Pacyfiku i Nowej Gwinei, a ich woda uważana jest za jeden z najbardziej odżywczych płynów natury. Ale zanim będziesz mógł zrobić wodę kokosową w domu, powinieneś wiedzieć, jak zrobić krem z tego owocu. Czytaj dalej, aby odkryć kroki. I nie zapomnij podzielić się z nami swoimi wynikami!

Aby uzyskać najlepszą wodę kokosową, kup dojrzały kokos. Te kokosy są ciemnobrązowe z włóknistą łupiną zewnętrzną. Młode kokosy mają białe podkorki, a zewnętrzna łuska jest ogołocona. Należy również szukać kokosów ze świeżymi oczkami ułożonymi w wzór przypominający kulę do kręgli. Alternatywnie możesz również użyć zamiennika cukru. Możesz użyć syropu klonowego, jeśli wolisz.

Aby zrobić własną wodę kokosową, wystarczy usunąć brązową osłonkę z kokosa i pokroić jego mięso na małe kawałki. Następnie dodaj pół filiżanki przefiltrowanej wody do mięsa kokosowego. Pozostaw na około dziesięć dni, aby woda kokosowa mogła się skarmelizować. Jeśli chciałbyś uzyskać mocniejszy smak, możesz dodać więcej mięsa kokosowego. Im więcej dodasz, tym mocniejszy będzie smak wody kokosowej. Możesz również dodać mięso kokosa do wody, aby stworzyć bardziej aromatyczny i pyszny napój.

Po zrobieniu kefiru z wody kokosowej możesz go skonsumować od razu lub przechowywać w szklanym słoiku. Kefir z wody kokosowej skończy fermentować w ciągu 24 godzin, ale nie będzie zbyt przyjemny, jeśli spożyjesz go od razu. Możesz go aromatyzować swoimi ulubionymi dodatkami smakowymi lub pić zwykły. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to przestrzeganie instrukcji. Tylko nie zapomnij skosztować kefiru z wody kokosowej.

Jest wiele korzyści płynących z picia wody kokosowej. Woda kokosowa jest naturalnym zamiennikiem zwykłej wody. Ma niską zawartość kwasów, więc może być spożywana nawet na pusty żołądek. Jest również doskonałym źródłem elektrolitów i stanowi świetną alternatywę dla słodzonych napojów. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych wód kokosowych mogą zawierać nienaturalne składniki i są drogie. Kiedy już wiesz, jak zrobić wodę kokosową w domu, pokochasz ją!

Aby zrobić wodę kokosową w domu, będziesz potrzebował kokosa. Kokos będzie bardzo delikatny, a ty będziesz potrzebował dwóch i pół filiżanki wody kokosowej, aby przygotować go do użycia w przepisach. Gdy masz już kokos, dobrze go opłucz i umieść w lodówce na pół godziny. Schłodzi się na tyle, że będzie można go wypić, ale prawdopodobnie będziesz chciał go schłodzić przez co najmniej tydzień. Możesz również użyć wody kokosowej do robienia smoothies.

Oprócz naturalnego smaku, woda kokosowa zawiera również mnóstwo składników odżywczych. Jest świetnym źródłem potasu i elektrolitów i jest porównywalna do wielu napojów sportowych. Podczas energicznych ćwiczeń, o których możesz przeczytać na serwisie Bieg Po Życie, woda kokosowa pomaga regulować tranzyt jelitowy, usuwa toksyny i poprawia wygląd skóry. Dodatkowo zawiera mniej sodu niż komercyjne napoje, a także jest wyższa w potas. Jest więc doskonałym wyborem dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, wysokim cholesterolem lub cukrzycą.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *