Menu
Jak zrobić Shamrock z karabinu Mauser

Jak zrobić Shamrock z karabinu Mauser

2 lata temu

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu diybox.pl

W całej historii, Mauser był znany z karabinów bolt action, które były używane przez wiele narodów na całym świecie. Mauser 98 jest jedną z najbardziej znanych konstrukcji Mausera. Był to jeden z najczęściej używanych karabinów przez armię niemiecką podczas II wojny światowej. Mauser 98 Kurz służył jako standardowy karabin służbowy dla armii niemieckiej do końca II wojny światowej. Był również używany przez niemiecką tajną policję państwową.

Rodzina karabinów Mauser powstała po raz pierwszy w Niemczech. W 1874 roku bracia Mauser założyli Górne Zakłady w Oberndorfie w Niemczech. Fabryka Mausera produkowała precyzyjne przyrządy pomiarowe i precyzyjne karabiny. Produkowali również karabiny myśliwskie. W 1918 roku fabryka została sprzedana grupie francuskich inżynierów, którzy utworzyli Hechler & Koch.

Mauser K98k był jednym z końcowych opracowań linii karabinów wojskowych Mauser. Był to karabin bolt-action, który używał naboju 7,92 mm, co pozwalało na płynniejsze zasilanie karabinów maszynowych. Fabryka Mauser kontynuowała produkcję innych broni po II wojnie światowej. Mieli fabryki w Rumunii, Polsce, Serbii, Czechosłowacji i na Węgrzech.

Mauser 89 był wydawany jednostkom drugiej linii armii niemieckiej w Danii i Norwegii. Był również używany przez niemiecką kawalerię cesarską. Do nowego naboju przeprojektowano pocisk szpicrutowy. Nowy nabój miał zaokrągloną głowicę i pozwalał na płynniejsze zasilanie karabinów maszynowych. Rurowy magazynek mieścił osiem naboi.

Mauser K98k był również używany przez hiszpańskich nacjonalistów podczas II wojny światowej. Oprócz zastosowań wojskowych, Mauser K98k był używany jako karabin sportowy. Fabryka Mauser była zainteresowana budową półautomatycznego karabinu dla armii niemieckiej. Fabryka Mauser wzięła udział w konkursie na zaprojektowanie i wyprodukowanie półautomatycznego karabinu dla wojska. Niestety, konkurs został przegrany na rzecz firmy Beretta USA. W 1934 roku Mauser wyprodukował kilka modeli pistoletów wojskowych, w tym pistolet Mauser C 1896. Jednak po przejęciu kontroli nad fabryką przez nazistów w 1934 roku, pistolety były produkowane pod rządami nazistów.

Fabryka Mauser wyprodukowała kilka modeli karabinów Mauser po II wojnie światowej. Był on również używany przez specjalne jednostki okopowe oddziałów szturmowych. Mauser produkował również karabiny z nadwyżek wojskowych, które były sprzedawane cywilom. Karabiny te były dystrybuowane w takich krajach jak Argentyna, Chiny, Kostaryka, Kolumbia, Ekwador, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Peru, Hiszpania, Urugwaj i Wenezuela. Modele pistoletów Mauser obejmują pistolet Mauser C 1896, pistolet kieszonkowy Mauser 1914, pistolet kieszonkowy Mauser 1910 oraz pistolet kieszonkowy Mauser 1936.

Kilka karabinów Mauser zostało wyprodukowanych w Czechosłowacji, Polsce, Rumunii i Serbii/Jugosławii. Duża liczba karabinów Mauser została zbudowana w obozach koncentracyjnych SS w Styr. Karabiny te były oznaczone pieczęciami inspekcji wojskowej i tajnymi kodami. W fabryce produkowano również precyzyjne narzędzia pomiarowe. Fabryka Mausera została formalnie przywrócona w 1954 roku. Później została włączona do Rheinmetall, dużego niemieckiego koncernu metalowego. W 1999 r. karabiny Mauser zostały wydzielone z Rheinmetall i przemianowane na Industrial Works Karlsruhe AG.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *