Menu
Jak dokonać aborcji za pomocą wieszaka

Jak dokonać aborcji za pomocą wieszaka

1 rok temu

Użycie wieszaka do wywołania aborcji jest niebezpieczną procedurą. Może spowodować perforację macicy, infekcję, sepsę, krwotok, a nawet śmierć. Ponadto może być niebezpieczny dla kobiet, które są w stanie desperacji lub nie wiedzą, co robią.

Wiele kobiet, które próbowały tych nielegalnych aborcji było biednych. Często próbowały dokonać samoaborcji i wkładały do pochwy ostre przedmioty lub używały przedmiotów gospodarstwa domowego. Musiały uciekać się do niebezpiecznych metod, ponieważ nie mogły dokonać aborcji w placówkach służby zdrowia. Metody te obejmowały zatruwanie, pompowanie żrących substancji przez pochwy i wkładanie drucianych wieszaków przez szyjkę macicy. Metody te były bardzo niebezpieczne i wiele kobiet zmarło podczas ich stosowania.

Pomimo przepisów zakazujących nielegalnych aborcji, kobiety nadal próbowały tych metod. W rzeczywistości niektóre szacunki twierdzą, że w latach 50. i 60. dokonano od 200 tys. do 1,2 mln nielegalnych aborcji.

Te niebezpieczne metody były szczególnie powszechne w latach 60-tych, ponieważ wiele biednych kobiet próbowało dokonać samorozwiązania. Niektóre kobiety używały igieł do robienia na drutach, inne wkładały przez szyjkę macicy druciane wieszaki na ubrania. Jeśli zbyt mocno skrobały wieszak, mógł on przebić ich macicę i doprowadzić do krwawienia i śmierci.

Niektórzy ludzie myślą, że aborcje z użyciem wieszaka na ubrania to żart, ale tak nie jest. Wieszak jest używany jako symbol aborcji, ponieważ sprawia, że aborcje wydają się niebezpieczne. Ten symbol ma przypominać czytelnikom o niebezpieczeństwach, z jakimi borykały się kobiety przed uchwaleniem ustawy Roe v. Wade.

Używanie wieszaka do aborcji jest nielegalne i może spowodować poważne komplikacje. Druciany wieszak, jeśli zostanie włożony zbyt głęboko do pochwy, może spowodować silne krwawienie i perforację macicy, jelit i tętnic. Wykwalifikowany operator nigdy nie użyłby tej metody i wiedziałby o niebezpieczeństwach związanych z użyciem takiego przedmiotu. W rzeczywistości wiele osób zginęło podczas próby zastosowania tej techniki.

Kiedy aborcje stały się nielegalne w USA, kobiety uciekały się do tych niebezpiecznych metod. Metody te obejmowały wkładanie igieł do robótek ręcznych przez ich szyjki macicy lub skręcone druciane wieszaki na ubrania przez ich pochwy. Inne kobiety próbowały dokonać samorozwiązania poprzez picie mikstur ziołowych lub picie substancji żrących. Kusiła je również możliwość urodzenia wcześniaka, który mógłby być poważnie zdeformowany lub mieć trwałe problemy medyczne.

Kobieta próbująca aborcji na wieszaku jest również narażona na napaść seksualną. Może też zostać zarażona bakteriami, które mogą się rozprzestrzenić, jeśli nie zostaną wyleczone. To dlatego działacze pro-choice argumentowali przeciwko używaniu wieszaka jako symbolu. Twierdzą, że powinien on zostać zastąpiony bardziej wzmacniającymi obrazami.

Istnieją również aborcje medyczne, które mogą być wykonywane bezpiecznie. Polegają one na zastosowaniu mifepristonu i misoprostolu. Aborcje medyczne mogą być przeprowadzane w klinikach zdrowia kobiet i w niektórych gabinetach lekarskich. Są one znacznie bezpieczniejsze niż aborcje aspiracyjne, które polegają na wprowadzeniu ostrego przedmiotu do macicy.

Wieszak na ubrania był popularnym symbolem używanym przez protestujących w kwietniu 1969 roku w Waszyngtonie, po tym jak platforma Partii Republikańskiej stwierdziła, że jest przeciwna aborcji we wszystkich przypadkach. Protesty zostały zorganizowane przez Women’s March on Washington. Protestujący nieśli znaki z napisem „Nigdy więcej” i trzymali na szyi wieszaki na ubrania.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *