Menu

Jak zrobić likier czekoladowy w domu

2 lata temu

Likier czekoladowy można zrobić w domu i podać jako orzeźwiający deser lub dodać do ulubionego koktajlu. Likierem czekoladowym można się cieszyć na wiele sposobów, w tym na lodach i w martini. Niezależnie od tego, czy wolisz go na zimno, czy w temperaturze pokojowej, możesz się nim cieszyć w każdej chwili. Jeśli nie jesteś wielkim fanem napojów alkoholowych, możesz dodać go również do ulubionego deseru, aby dodać dodatkowy słodki hit. Proces tworzenia likieru czekoladowego nie jest trudny i wymaga tylko kilku składników.

Aby przygotować likier czekoladowy, należy przygotować kilka organicznych nibsów kakao. Następnie należy dodać ziarenka wanilii i dobrze wymieszać. Do przecedzenia czekoladowego naparu można użyć sitka o drobnych oczkach lub sitka. Na koniec przelej likier czekoladowy do butelki lub słoika i przechowuj go. Po przygotowaniu likieru czekoladowego, możesz go podać swoim przyjaciołom i rodzinie. Najlepsze jest to, że możesz zrobić małą partię i podarować ją rodzinie i znajomym.

Dla bardziej złożonej wersji, użyj mleka sojowego lub ryżowego zamiast mleka. Możesz zrobić likier czekoladowy wieczorem lub przez noc. Najlepszym momentem na zrobienie likieru czekoladowego jest wieczór przed tym, jak chcesz go podać. Wtedy możesz schłodzić butelkę przez noc. Po tym czasie przelej likier do butelek. Tym pysznym trunkiem możesz cieszyć się już po kilku dniach. Będzie to idealny prezent na każdą okazję.

Aby zrobić likier czekoladowy w domu, możesz skorzystać z ulubionych przepisów. Wypróbuj przepis Suze, która nie używa espresso. W przeciwieństwie do likieru z espresso, ten wykorzystuje najwyższej jakości dostępną kawę. Kiedy będziesz gotowy do zrobienia własnego likieru, pamiętaj, aby użyć młynka do kawy lub filtra. Dzięki temu będziesz mógł zmielić ziarna do odpowiedniej ilości. Następnie możesz przechowywać likier w butelce lub słoiku.

Innym popularnym drinkiem wykonanym z użyciem likieru czekoladowego jest biało-czekoladowe Martini. Drink ten podawany jest zazwyczaj w kieliszku do Martini. Likier wlewa się liberalnie do 'tinisów dowolnego rodzaju. Należy jednak pamiętać, że likier czekoladowy zazwyczaj zawiera syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i nie ma prawdziwego smaku czekolady. Możesz zastąpić ten likier innymi czekoladowymi alkoholami lub sznapsem miętowym, o ile jesteś pewien, że nie zawierają one cukru.

Oprócz likieru czekoladowego, możesz zrobić bezalkoholowe wersje napoju. Likier czekoladowy powstaje zwykle przez dodanie masła kakaowego do likieru bazowego. Jest to słodki napój i czasami miesza się go z innymi rodzajami alkoholu, takimi jak rum lub brandy. Jest łatwy do zrobienia, a rezultat jest rozkosznym smakołykiem. Więc, jeśli chcesz zaimponować swoim przyjaciołom i rodzinie, spróbuj zrobić własny likier czekoladowy!

Kiedy skończysz robić swój likier czekoladowy, możesz podać go prosto z butelki lub przelać do mniejszych butelek. Jeśli chcesz mieć wersję low-carb, dodaj do niej cacao nibs. Gdy czekolada będzie się moczyć w wódce przez tydzień, możesz dodać do niej syrop bez cukru. Kiedy likier czekoladowy osiągnie swój optymalny smak, możesz cieszyć się nim w małych ilościach.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *