Menu

Jak zrobić kawę mrożoną z kawy rozpuszczalnej

2 lata temu

Być może zastanawiasz się, jak zrobić kawę mrożoną z kawy rozpuszczalnej. W rzeczywistości jest to całkiem proste, aby przygotować smaczny napój z pomocą kawy rozpuszczalnej. Aby go przygotować, wystarczy dodać zimną wodę do pojemnika z fusami z kawy. Po rozpuszczeniu, można dodać kremówkę i lód. Aby zrobić jedną lub dwie porcje, będziesz potrzebował około dwunastu filiżanek mleka, dwóch łyżeczek syropu waniliowego i jednej filiżanki lodu.

Gdy robisz kawę mrożoną, będziesz chciał użyć drobno zmielonej kawy. Jest ona łatwiejsza do równomiernego zmielenia ze względu na dużą powierzchnię ziaren kawy. Możesz również skrócić czas parzenia, co nie wpływa na moc kawy mrożonej. Upewnij się tylko, że używasz sitka. Użycie sitka pomoże Ci uzyskać cienkie, przypominające słód wiórki lodu.

Po zaparzeniu kawy mrożonej możesz dodać słodzik lub bardziej rozcieńczoną kawę, aby dostosować ją do swojego smaku. Możesz również dostosować ilość słodzika, śmietanki i wody do swojego gustu. Użycie mniejszej ilości wody i mniejszej ilości słodzika sprawia, że napój jest smaczniejszy. I wcale nie musi być nudny. Niezależnie od tego, czy wolisz lekką czy mocną kawę, proces jest łatwy i przyjemny!

Możesz użyć cukru lub słodzonego mleka skondensowanego zamiast słodzonego mleka skondensowanego, ale nie będą one tak kremowe. Możesz nawet zastąpić syrop prosty dla słodkiego składnika, ale powstały napój będzie zbyt prosty. Będziesz musiał również dodać kostki lodu, abyś mógł zalać nimi swoją mrożoną kawę. Dla osób, które nie tolerują laktozy lub nie lubią mleka krowiego, świetnym zamiennikiem jest mleko migdałowe. Mleko sojowe może być używane jako substytut mleka krowiego, ale nie zawsze jest dostępne.

Jeśli nie jesteś za kofeiną, możesz również zdecydować się na miętową gorącą czekoladę. Ten słodki, pozbawiony kofeiny napój jest również świetną alternatywą dla tradycyjnej mrożonej kawy. Miętowa gorąca czekolada to pyszny napój, który możesz przygotować za pomocą czajnika, mikrofalówki lub kuchenki. Jeśli zrobiłeś dużą porcję kawy, przelej ją do tacki na kostki lodu i zamroź. Kiedy będziesz gotowy do podania swojej mrożonej kawy, po prostu rozpuść kostki lodu i dodaj je do swojej filiżanki. W ten sposób Twój napój nie zostanie rozwodniony i nie straci swojego kawowego smaku.

Innym sposobem na cieszenie się kawą mrożoną jest dodanie do niej swoich ulubionych smaków. Możesz mieszać ją z różnego rodzaju syropami i ozdobami spożywczymi, aby uczynić ją bardziej interesującą i smaczną. Kluczem jest wybór smaków, które dobrze współgrają ze smakiem Twojej kawy. Możesz na przykład dodać do napoju przyprawy, syropy lub mleko. Możesz nawet podać go z ciasteczkami lub ciastem. Ten przepis jest łatwy do wykonania i zaskakująco orzeźwiający.

Istnieje wiele wspaniałych powodów, aby cieszyć się zimnym naparem o każdej porze dnia. To świetny sposób na uzyskanie dziennej dawki kofeiny bez poświęcania swojego ulubionego smaku. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na mrożoną latte, możesz przygotować kawę mrożoną, która smakuje tak samo jak Twoja ulubiona filiżanka Joe! Możesz wykorzystać ten sam przepis na cały tydzień lub nawet weekend. A ponieważ jest to tak wygodne, będziesz mógł podać ją w swoim ulubionym barze kawowym lub restauracji bez żadnych kłopotów!

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *