Menu
Jak zrobić automatyczną farmę melonów i dyń w Minecraft

Jak zrobić automatyczną farmę melonów i dyń w Minecraft

1 rok temu

Używając odpowiedniej kombinacji komponentów, możesz łatwo stworzyć automatyczną farmę melonów i dyń w Minecraft. Jest to jedna z najbardziej wydajnych konstrukcji do uprawy owoców i warzyw w grze, która może dać aż 1100 melonów dziennie! Ten przewodnik wyjaśnia komponenty wymagane do działania systemu i jak go zbudować.

Pierwszym krokiem jest zbudowanie bloku fundamentowego 3×1. Jest to warstwa podstawowa, na której umieścisz swoje tłoki i obserwatory. Będziesz musiał również umieścić źródło wody. Woda będzie używana do dostarczania wody dla Twoich dyń. Nie zaleca się umieszczania źródła wody pod szynami. Powinieneś umieścić je dwa bloki powyżej górnej warstwy, ponieważ woda nie będzie spływać do dolnej warstwy.

Aby w pełni wykorzystać swoją farmę melonów i dyń, musisz stworzyć system zbierania wody. Można to zrobić za pomocą kombinacji bloków i może mieć formę jack-o-lantern lub glowstone. Możesz również uczynić system bardziej funkcjonalnym poprzez podłączenie go do Hopper Minecart. Dodanie Hopper Minecart zwiększy produkcję żywności. Możesz również dodać przełącznik Redstone do swojego hoppera. Dodanie przełącznika redstone do zbiornika spowoduje włączenie i wyłączenie szyn.

Aby w pełni wykorzystać swój lej, musisz umieścić go na zasilanych szynach. Możesz go również umieścić na szynie prowadzącej do skrzyni. Jeśli posiadasz wózek górniczy, możesz go użyć do zbierania zrzutów podczas jazdy. Jeśli nie, możesz go usunąć i zatrzymać farmę w ruchu.

Następnym krokiem jest utworzenie stopnia brudnego. Ten krok jest ważny, ponieważ brud będzie domem dla Twoich dyń i melonów. Krok brudu jest łatwy do wykonania i wymaga wykonania otworu w środku głównego placu. Oprócz dziury, będziesz potrzebował płyty, wody i krawędziowych kawałków brudu. Jeśli chcesz zaoszczędzić redstone, możesz umieścić Redstone dust za tłokiem.

Ostatnim krokiem jest umieszczenie hopper minecart na napędzanych szynach. Jest to ważne, ponieważ minecart może zebrać do czterech melonów na raz. Będziesz potrzebował niewielkiej ilości miejsca i będziesz chciał umieścić go na górze skrzyni. Możesz również użyć zwykłego tłoka zamiast minecarta, ale musisz się upewnić, że masz odpowiednią ilość miejsca.

Aby stworzyć automatyczną farmę melonów i dyń, będziesz musiał zbierać melony i dynie. W ten sam sposób, w jaki zbierasz kamienie, możesz zbierać owoce i zamieniać je w nasiona. To pomoże Ci uzyskać skok na zbiorach i sprawi, że proces będzie mniej pracochłonny. Może nawet zechcesz zrobić latarnię dla światła w nocy.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *