Menu
Jak zrobić automatyczną farmę Minecraft

Jak zrobić automatyczną farmę Minecraft

1 rok temu

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z diy-polska.pl

Stworzenie automatycznej farmy minecraft jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i wygenerowanie zasobów. Ale, to wymaga trochę planowania i wysiłku, aby zrobić jeden. Aby zacząć, będziesz potrzebował kilku prostych składników. Obejmują one trochę redstone, dozownik wody, kilka dozowników, lej i kilka bloków brudu. Po zebraniu wszystkich składników, możesz rozpocząć budowę swojej farmy.

Jeśli budujesz automatyczną farmę, musisz pamiętać o najważniejszych częściach. Zbiornik jest jednym z najszybszych sposobów przechowywania przedmiotów. Może on pomieścić przedmioty i automatycznie umieści je w skrzyni. Jest to szczególnie przydatne, gdy musisz zebrać wiele przedmiotów naraz.

Używanie dozownika do zbierania plonów to kolejny świetny sposób na zautomatyzowanie rolnictwa. Dozowniki współpracują z bonemeal do odrastania roślin, ale wymagają dużo bonemeal. Podobnie, minowóz z lejem może być używany do zbierania trzciny cukrowej. Używając leja, musisz pamiętać o obszarze, na którym zbierasz plony. Nie jest dobrym pomysłem zbieranie trzciny cukrowej na najniższym poziomie, ponieważ będzie się ona stale regenerować. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeśli planujesz zebrać ten sam blok ponownie w przyszłości.

Powinieneś również użyć pyłu z czerwonego kamienia, aby połączyć okablowanie górnego poziomu z dolnym. Aby to zrobić, będziesz musiał umieścić kilka bloków po obu stronach bloku redstone. Następnie będziesz musiał umieścić trochę pyłu redstone na górze każdego bloku. To pomoże utrzymać plon z przyklejania się do bloków.

Będziesz także potrzebował trochę czerwonego kamienia, aby założyć farmę wodną. Farma ta wykorzystuje płynącą wodę do zbierania plonów. W zależności od wielkości farmy, będziesz potrzebował co najmniej osiem bloków, aby woda mogła płynąć. Woda może być również użyta do nawodnienia trawy i bloków ziemi. Po założeniu farmy, musisz zbudować ścianę wzdłuż boku dystrybutora wody. Zapewni to barierę pomiędzy dystrybutorem a graczem.

Możesz również zbudować automatyczną maszynę do uprawy buraków i ziemniaków. Będziesz potrzebował do tego redstone, wózek górniczy i kilka bloków ziemi. Wózek kopalniany może być również użyty do uprawy bambusa.

W Minecraft jest kilka innych automatycznych farm. Niektóre są proste, jak „farma buraków”. Inne są bardziej skomplikowane, jak farma „Cliffs and Caves”, która używa „Dripstone” do interakcji ze środowiskiem. W zależności od tego, jak bardzo skomplikowana ma być Twoja farma, możesz użyć wielu bloków redstone, aby ją stworzyć.

Półautomatyczna farma jest najłatwiejsza do założenia. Używa podobnych upraw jak mikro-farma i automatycznie zbiera te same plony. Będzie również automatycznie przesadzać uprawy po zakończeniu pracy. Jednak nie będzie działać z dyniami i melonami. Założenie farmy może zająć trochę więcej czasu niż w przypadku mikro-farm, ale skończysz z farmą, która generuje wiele przedmiotów.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *