Menu
odlewane medale na zamówienie

Medale odlewane – wyjątkowe wyróżnienia nie tylko sportowców

2 lata temu

Wręczanie medali kojarzy nam się głównie z uroczystościami sportowymi – olimpiadami czy zawodami na niższym szczeblu. Tymczasem coraz częściej krążki trafiają także do osób niezwiązanych ze światem sportu. Mogą zamówić je zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące instytucje publiczne. Popularność tego typu eleganckiego wyróżnienia rośnie, co jest zasługą przede wszystkim wysokiej jakości, jaka charakteryzuje medale odlewane.

Dlaczego medale odlewane kojarzone są ze sportowcami?

Wydaje się, że skojarzenie medali odlewanych ze sportowcami ma swoje korzenie w przeszłości, jednak w minionych wiekach tego typu wyróżniania wręczane były głównie osobom zasłużonym dla ojczyzny. Krążki trafiały do zwycięzców zawodów sportowych w starożytności, jednak w późniejszych czasach zaczęto wręczać je żołnierzom, osobom ze świata nauki czy władcom. Dopiero w XX wieku powróciła tradycja honorowania medalami zwycięzców zawodowych sportowych, która pozostała z nami do dziś. Przez wiele lat medale wręczano głównie podczas ważnych wydarzeń sportowych, a dopiero od niedawna rozpowszechniły się one jako nagroda dla osób niezwiązanych ze światem sportu – dla pracowników, osób ze świata nauki, nauczycieli czy innych, zasłużonych dla kraju, gminy czy konkretnej społeczności. Dziś wręcza się je przy różnych okazjach – niektóre medale przyznane mogą być wyłącznie przez prezydenta kraju, innego typu wyróżnienia otrzymujemy w zależności od polityki danej instytucji.

Co wyróżnia medale odlewane?

Medale odlewane coraz częściej przyznawane są:

  • najefektywniejszym pracownikom bądź tym, którzy odchodzą na emeryturę,
  • osobom związanym ze światem nauki, kultury i sztuki,
  • najzdolniejszym uczniom i studentom,
  • małżonkom z wieloletnim stażem,
  • pedagogom za szczególne zasługi i wyniki podopiecznych.

Odlewane krążki wyróżnia przede wszystkim doskonała jakość wykonania i dbanie o detale, dzięki czemu stanowią one piękną pamiątkę na długie lata. Medale odlewane na zamówienie wykonywane są według indywidualnego projektu, który przedstawia klient. W razie potrzeby można też skorzystać z pomocy doświadczonego grafika, który pomoże stworzyć idealny zarys medalu, spełniającego nasze oczekiwania. Krążki wykonywane na zamówienie odlewane są zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej, mając na uwadze przede wszystkim najwyższą jakość produktu. Unikalny projekt oraz sposób wykonywania medali sprawia, że są one nie do podrobienia, stanowiąc niepowtarzalną pamiątkę na całe życie. Krążki mogą być dodatkowo uszlachetnione złotem lub srebrem, w zależności od preferencji i potrzeb klienta. Istnieje także możliwość opakowania medali w eleganckie etui, w którym zostaną one wręczone. Warto pamiętać, że każde zamówienie traktowane jest w sposób indywidualny, dopasowując się tym samym do potrzeb oraz możliwości klienta. Należy jednak mieć na uwadze, że na realizację zamówienia trzeba będzie poczekać około 2-4 tygodni, dlatego dobrze złożyć je z pewnym wyprzedzeniem, tak aby mieć pewność, że krążki zostaną dostarczone na czas. Zobacz także: Organizacja zawodów i wręczanie medali dla najlepszychPodobne tematy
Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *