Menu
Jak zrobić zestaw akumulatorów 12v

Jak zrobić zestaw akumulatorów 12v

2 lata temu

Stworzenie zestawu akumulatorów 12v jest stosunkowo proste, jeśli wiesz jak się za to zabrać. Wszystko, czego potrzeba, to trochę drutu miedzianego, bateria przypominająca i kilka przedmiotów gospodarstwa domowego. Możesz nawet zdobyć uchwyt na baterie do domu, aby projekt był łatwy do wykonania.

Będziesz chciał mieć pakiet baterii w pozycji pionowej, więc nie zostanie uszkodzony przez rozlane płyny lub korozję. Należy również uważać, aby nie doprowadzić do zwarcia ogniw. Aby to zrobić, dodaj do płyt wodę destylowaną przed ładowaniem akumulatorów.

Aby stworzyć jak najbardziej wydajny akumulator, będziesz chciał połączyć dwa lub więcej ogniw w szereg. Pozwoli Ci to zwiększyć pojemność amperogodzinową ogniw i zminimalizować obciążenie każdego z nich.

Możesz również połączyć dwa lub więcej ogniw w sposób równoległy. Zminimalizuje to obciążenie każdego z ogniw i zapewni, że szybkość odpływu będzie taka sama. Pomoże to również zwiększyć ogólną pojemność amperogodzin. To samo można zrobić z dwoma lub więcej ogniwami litowo-jonowymi.

Możesz użyć dwóch baterii cylindrycznych lub trzech baterii ułożonych w stos. Możesz nawet ułożyć kilka cylindrycznych baterii w plastikowej tubie. Możesz wtedy dodać trochę taśmy klejącej, aby pomóc im trzymać się razem. Następnie można użyć rurki do wykonania pakietu baterii 12v.

Jeśli nie martwisz się o koszty, możesz kupić wstępnie pocięty drut miedziany lub pasek miedzi. Możesz nawet zgiąć drut miedziany w sposób zig-zag. Następnie możesz dołączyć go do przewodów ołowianych na bateriach. Efektem końcowym będzie bateria, która wygląda dobrze i jest funkcjonalna. Będziesz także chciał się upewnić, że przechowujesz baterię w pozycji pionowej, gdy jej nie używasz.

Możesz również zrobić pakiet baterii 12v łącząc najlepsze z dwóch lub więcej baterii w sposób równoległy. Jeśli masz większy akumulator, możesz go połączyć krótkimi odcinkami drutu. Możesz również ułożyć kilka cylindrycznych baterii razem w plastikowej tubie, aby pakiet był jak najmocniejszy.

Możesz również użyć miernika napięcia, aby określić, ile napięcia wytwarza Twoja bateria. Będziesz chciał się upewnić, że ładujesz baterie przed ich użyciem, aby uniknąć zmniejszenia pojemności. Jest to również dobry pomysł, jeśli używasz baterii do elektronarzędzia, takiego jak wiertarka akumulatorowa.

Możesz również użyć pasków miedzi, aby pomóc wzmocnić akumulatory. Możesz również dodać do baterii jakiś materiał przewodzący, taki jak brud lub słona woda.

Możesz również stworzyć zestaw baterii 12v używając baterii z odzysku. Jeśli masz stary akumulator samochodowy, jest to dobry sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i poprawić żywotność akumulatora w swoim pojeździe. Możesz również użyć baterii ze starego laptopa, aby stworzyć własny pakiet. Możesz nawet użyć baterii litowej 12v do skutera. Pomoże to zminimalizować obciążenie skutera i ułatwi manewrowanie.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *