Menu

Jak zrobić projektor na telefon

2 lata temu

Wykonanie projektora telefonicznego jest na tyle łatwe, że można go wykonać przy użyciu przedmiotów gospodarstwa domowego. Użycie małego szkła powiększającego lub wysuwanego pudełka na buty jest doskonałą opcją, ponieważ nie jest konieczne kupowanie stojaka na projektor. Co więcej, projektor jest zaprojektowany z wyjmowaną sekcją do trzymania szkła powiększającego lub etui na telefon. W zależności od preferencji, możesz również dołączyć do stojaka statyw lub aux cord.

Będziesz potrzebował pudełka wystarczająco dużego, aby pomieścić telefon, ale nie za dużego. Powinno być wystarczająco szerokie, aby utrzymać telefon bez rozlewania światła. Następnie wytnij otwór z tyłu pudełka na przewód zasilający telefon, który pozwoli Ci na ładowanie telefonu podczas oglądania filmu. Upewnij się, że otwór jest wyśrodkowany i nie jest zniekształcony. Gdy już to zrobisz, zamknij pudełko i przetestuj projektor.

Umieść lustro pod kątem 450 stopni do obiektywu, tak aby pokazywało obraz, który wyświetlasz. Następnie zmierz rozmiar ekranu swojego telefonu. Narysuj na lustrze prostokąt i wytnij kawałek za pomocą precyzyjnego noża. Uważaj, aby nie przekroczyć rozmiaru ekranu telefonu! Lustro można obrócić tak, aby wyświetlało obraz we właściwą stronę. Projektor będzie działał dobrze, jeśli użyjesz obu luster, aby stworzyć holograficzną projekcję.

Aby stworzyć projektor do telefonu, będziesz potrzebował otworu wystarczająco dużego, aby pomieścić ekran swojego smartfona. Jeśli używasz pełnowymiarowego telefonu, otwór powinien być mniejszy, ale jeśli używasz mini-telefonu, to możesz zrobić otwór, który jest wielkości otworu w telefonie. Po zakończeniu tego procesu, jesteś gotowy do stworzenia własnego projektora!

Po zbudowaniu projektora na smartfonie, możesz go użyć do obrócenia obrazu. Możesz łatwo obrócić obraz w poziomie i w pionie za pomocą funkcji aparatu w telefonie. Aby projekcja była jeszcze ostrzejsza, możesz również zainstalować na smartfonie aplikacje do zmiany rozmiaru obrazu. Po zakończeniu projektu, jesteś gotowy do oglądania swojego ekranu na ścianie! Zrobienie projektora na smartfona jest bardzo proste! Wystarczy wykonać te proste kroki, a wkrótce będziesz oglądać filmy i wideo w najbardziej niesamowity sposób!

Po wykonaniu powyższych kroków możesz użyć swojego projektora telefonicznego DIY do wyświetlania obrazów na białej ścianie. Wyświetlany obraz powinien być w wysokiej rozdzielczości. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu, możesz dostosować obiektyw projektora smartfonu, przesuwając go do tyłu i do przodu. Należy również wziąć pod uwagę jasność wyświetlanego obrazu. Zastosowanie oświetlenia LED wewnątrz kartonu sprawi, że obraz będzie wyraźny i łatwy do oglądania. Projektor można przenosić za pomocą uchwytu.

Innym świetnym sposobem na zrobienie projektora do telefonu jest wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku. Zamiast płacić fortunę za przenośny projektor, możesz stworzyć swój własny projektor do smartfona za ułamek kosztów! Tylko pamiętaj, aby sprawdzić pojemność baterii w swoim smartfonie, ponieważ wysoka jasność ekranu będzie drenować baterię. Będziesz także potrzebował zewnętrznego głośnika, który jest świetną funkcją na noc filmową.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *