Menu

Jak zrobić samemu lewatywę

2 lata temu

Przed rozpoczęciem lewatywy należy przygotować sprzęt, który będzie potrzebny. Zazwyczaj potrzebna jest przezroczysta plastikowa torba, rurki medyczne, zaciski i dysza. W razie potrzeby możesz użyć plastikowej słomki do picia. Pamiętaj również, aby podczas wykonywania zabiegu położyć się, aby zminimalizować wyciek i dyskomfort. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wymienionymi poniżej, aby wykonać procedurę prawidłowo.

Roztwór lewatywy powinien być letni, aby ogrzać ciało przed włożeniem. Dobrym pomysłem jest użycie wody filtrowanej, ponieważ chlor może być szkodliwy dla flory jelitowej. Możesz użyć dwóch do czterech filiżanek wody, która jest letnia lub lekko ciepła. Upewnij się, że roztwór jest czysty, i że jest to około 90 procent wody.

Używanie odpowiedniego sprzętu jest krytyczne dla udanej lewatywy. Ważne jest, aby pamiętać, że lewatywa może zawierać szkodliwe bakterie, jeśli nie jest wykonywana prawidłowo. Ponadto, nagły pęd płynu na zewnątrz może spowodować łzy odbytnicy. Ponadto, zestawy do lewatywy mogą być trudne do wykonania dla osób z ograniczeniami fizycznymi lub mających historię kamieni kałowych. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby podać lewatywę, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady. Następnie możesz zacząć używać sterylnego roztworu, aby oczyścić swoją okrężnicę i uniknąć infekcji.

Istnieją dwa rodzaje domowych lewatyw. Jednym z nich jest lewatywa z mydła, która wykorzystuje mydło w roztworze na bazie wody. Powinieneś używać bardzo łagodnych mydeł podczas wykonywania lewatywy mydlanej, ponieważ ostre mogą podrażnić przewód pokarmowy. Wiele osób używa roztworu mydła kastylijskiego i wody. Lewatywy wodne też mogą być łagodne, ale należy upewnić się, że sól jest niejodowana lub sól Epsom.

Domowe preparaty do lewatywy mogą być niebezpieczne, jeśli nie jesteś zaznajomiony ze składnikami i proporcjami. Nawet przy użyciu odpowiednich narzędzi, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed próbą domowej lewatywy. Istotne jest, abyś dokładnie przestrzegał wskazówek. Domowa lewatywa usunie tylko niewielką ilość toksyn z okrężnicy.

Domowe rozwiązania lewatywy mogą zawierać różne składniki, w tym wodę, melasę, mleko i olej mineralny. Lewatywa z ciepłej wody może zmiękczyć twarde stolce i stymulować ruch jelit. Inne rozwiązania lewatywy obejmują oliwę z oliwek, mydło kastylne i kawę. Ten ostatni może pomóc złagodzić zaparcia, podczas gdy ocet jabłkowy jest dobry do czyszczenia jelit.

Homemade rozwiązania lewatywy są często wykonane z ziół, takich jak rumianek, mniszek lekarski, koper włoski, mniszek lekarski i szałwia. Te zioła trafiają bezpośrednio do krwiobiegu. Ich kojące właściwości oznaczają, że są skuteczne w łagodzeniu objawów zapalenia jelit, skurczów i niepokoju. Rumianek jest również doskonałym środkiem na zaburzenia snu i niepokój.

Pierwsze, trzeba będzie usiąść w wygodnej pozycji i podłączyć port cewnika do portu toalety. Następnie pociągnij tłok do tyłu i poczekaj, aż lewatywa zostanie płynnie wypuszczona. Należy pamiętać, aby pozostać w pozycji siedzącej podczas całego procesu, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo pomyślnych wyników. Roztwór lewatywy powinien być zatrzymany przez pięć do piętnastu minut, zanim zostanie uwolniony.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *