Menu

Jak zrobić podzielony ekran w Mac OS X

2 lata temu

Podczas tworzenia podzielonego ekranu będziesz musiał dodać wideo i obrazy. Obrazy i wideo będą wyrównane do wybranego wejścia numerycznego. Możesz je dodać zarówno do dolnej, jak i górnej warstwy. Możesz również umieścić znaczniki odtwarzania w żądanej pozycji. Aby rozpocząć, wybierz wideo na dolnej ścieżce, a następnie kliknij ikonę „Widok / Animacja” na górnej warstwie. Następnie przeciągnij mały obrazek na żądaną pozycję.

W katalogu szablonów znajdziesz szablony do wyświetlania filmów. W przypadku filmów pełnoekranowych wybierz szablon tytułu. Aby usunąć wstępnie ustawione efekty, kliknij prawym przyciskiem myszy obiekt tytułowy i wybierz „Efekty wideo” lub „Wyzeruj efekty wideo”. Szablon tytułu można również przesuwać w obrębie podzielonego ekranu. W reklamach często stosuje się dodatkowe nakładki. Zwracają one uwagę na określone elementy lub konkretną część filmu. Aby ich użyć, upewnij się, że filmy mają taką samą długość.

Po wybraniu szablonu układu wybierz klipy wideo do wyświetlenia. Możesz również dostosować jakość audio i wideo, korzystając z panelu sterowania po prawej stronie. Następnie wybierz układ, którego chcesz użyć. Jeśli chcesz użyć tradycyjnego formatu wideo z podziałem ekranu, możesz wybrać układ. W zależności od wybranego układu, możesz użyć przycisku Home, aby przełączać się między dwiema aplikacjami. Ale zanim zaczniesz edytować, upewnij się, że już zorientowałeś się, jak zmienić audio i wideo.

Innym sposobem na podzielenie ekranu jest przeciągnięcie jednego okna na lewą lub prawą stronę. Spowoduje to zatrzaśnięcie okna na tej stronie i sprawi, że drugie okno pojawi się jako mniejsza miniatura na drugiej połowie ekranu. Gdy skończysz, wystarczy kliknąć na okno, a drugie okno wróci do swojej pierwotnej pozycji. Zobaczysz wtedy, że nowe okna i aplikacje pojawiają się w swoich właściwych pozycjach na podzielonym ekranie.

Jednym z najbardziej pomocnych zastosowań podzielonego ekranu są edytory. Podwójne ekrany ułatwiają importowanie plików. Dodatkowo, posiadanie dwóch ekranów ułatwia korzystanie z funkcji przeciągania i upuszczania. Apple odnosi się do tej funkcji jako Split View i jest dostępna tylko w OS X El Capitan i późniejszych wersjach. Jednak dokładne kroki tworzenia Mac Split Screen mogą się różnić. Przed rozpoczęciem sprawdź w swoim systemie operacyjnym.

Po ustawieniu okien tam, gdzie chcesz, możesz teraz dostosować rozmiar każdego z nich. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmień rozmiar pierwszego okna tak, aby zajmowało połowę ekranu. Kliknięcie klawisza strzałki w lewo spowoduje pojawienie się drugiego okna. Następnie kliknij i przeciągnij okno do krawędzi pustego ekranu. Na koniec możesz dostosować linię podziału między dwoma oknami.

Po zakończeniu pierwszego etapu przygotowania podzielonego ekranu możesz zaimportować dowolne pliki audio i wideo. Możesz również wstawić do projektu zdjęcia i grafiki. Gdy skończysz, będziesz mógł opublikować swój film w maksymalnie 7 miejscach online. W ten sposób będzie on błyskawicznie dostępny w Internecie. Jeśli opanowałeś dwa pierwsze kroki, jesteś gotowy, aby zrobić podzielony ekran!

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *