Menu

Jak zrobić prezentację Google

1 rok temu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić prezentację Google, to trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje kilka sztuczek i wskazówek, które sprawią, że Twoja prezentacja będzie miała świetny początek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić prezentację Google, która zrobi wrażenie na Twoich odbiorcach! Nie musisz być profesjonalnym projektantem, aby stworzyć wybitną prezentację, a poświęcając zaledwie kilka minut swojego czasu, możesz stworzyć arcydzieło!

Po pierwsze, upewnij się, że używasz odpowiedniego formatu dla swojego wideo. Google Slides pozwala na dodawanie zdjęć i podkładanie głosu. Jeśli używasz wideo z komputera, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić wideo z komputera na slajd Google Slides. Jeśli chcesz nagrać swoją prezentację w innym formacie, zaznacz pole obok opcji „nagraj”. Następnie możesz dostosować rozmiar swojego wideo.

Jeśli używasz programu PowerPoint, możesz zmienić nazwę swojej prezentacji i nadać jej temat, wpisując nowy tytuł lub frazę. Upewnij się, że zmienisz nazwę pola tekstowego z napisem „Bez tytułu”. Następnie użyj skrótów klawiaturowych do poruszania się między slajdami. Podczas przeglądania prezentacji możesz użyć widoku „Prezenter”, aby przyjmować pytania publiczności i robić notatki prelegenta. Ten tryb jest bardzo pomocny i pozwala zobaczyć gotowy produkt w środowisku przyjaznym dla publiczności.

Teraz, gdy ukończyłeś swoją prezentację, jesteś gotowy, aby wysłać ją do swoich odbiorców! Pamiętaj, że Google Slides to genialne narzędzie do tworzenia prezentacji. Jeśli zastosujesz odpowiednie ustawienia, stworzysz spektakularną prezentację, która z pewnością zrobi wrażenie na Twoich odbiorcach. Jeśli chcesz, aby Twoja publiczność była pod wrażeniem, rozważ zaproszenie jej do obejrzenia Twojej prezentacji! Będziesz mile zaskoczony wynikami! Możesz ją udostępnić online lub wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu.

Do prezentacji możesz dodać drogowskazy, aby Twoi słuchacze wiedzieli, gdzie są w Twojej prezentacji. Mogą to być slajdy nagłówkowe na początku każdej sekcji, małe ikony wskaźnikowe w całej sekcji lub przycisk na końcu każdej sekcji. Pamiętaj, aby wyrównać przyciski tak, aby pasowały do sekcji prezentacji. Możesz również umieścić w menu łącza do każdej sekcji. W ten sposób widzowie mogą szybko przejść do sekcji, którą chcą przejrzeć.

Jeśli nie chcesz tworzyć nowej prezentacji, zawsze możesz otworzyć istniejący dokument i go wykorzystać. Google Slides automatycznie wstawia slajd tytułowy, gdy rozpoczynasz nową prezentację, więc wybierz coś chwytliwego i opisowego. Po zakończeniu możesz również zapisać swój pokaz slajdów jako plik PDF lub JPG. Możesz nawet skorzystać z wbudowanego selektora motywów, aby spersonalizować swoją prezentację.

Aby utworzyć prezentację, możesz zacząć od otwarcia konta Google Drive. Następnie kliknij niebieski przycisk Nowy w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Otwórz za pomocą Google Slides”. Po tych czynnościach możesz rozpocząć dodawanie treści do pokazu slajdów. Jeśli nie chcesz tworzyć nowej prezentacji, zawsze możesz później zmienić motyw. Motyw zmienia wygląd i układ Twojej prezentacji.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *