Menu

Jak zrobić podgrzewacz basenowy

2 lata temu

Jeśli myślisz o zbudowaniu własnego podgrzewacza basenowego, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, w tym artykule znajdziesz kilka instrukcji krok po kroku dotyczących budowy własnego termicznego urządzenia do ogrzewania słonecznego. Możesz kupić niezbędne materiały w lokalnym sklepie z narzędziami lub nawet zamówić je z Amazon. Oprócz materiałów wymienionych powyżej, będziesz potrzebował również pompy i rury PVC. Termiczny podgrzewacz solarny działa dobrze w większości typów basenów, bez względu na rozmiar.

Aby zrobić najbardziej wydajny podgrzewacz basenowy, będziesz musiał wziąć pod uwagę temperaturę powietrza zewnętrznego. Im cieplejsza woda, tym droższe jest jej ogrzewanie, a każdy stopień powyżej 85degF kosztuje od 15 do 18 procent więcej do ogrzewania. Jednak każda osoba ma swój własny poziom komfortu, jeśli chodzi o temperaturę, a będziesz mile zaskoczony tym, ile zaoszczędzisz, korzystając z tego projektu DIY.

Gdy budujesz grzejnik basenowy, musisz wziąć pod uwagę klimat w Twojej okolicy i ile będziesz go używać. W wielu klimatach, pojedynczy grzejnik ma więcej sensu, ale w niektórych przypadkach, podwójny grzejnik może być bardziej wydajny. Niezależnie od tego, co wybierzesz, będziesz musiał dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i podjąć kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa grzejnika. Jeśli nie jesteś pewny siebie z projektami DIY, samouczek wideo będzie pomocnym odniesieniem.

Czy szukasz tymczasowego lub stałego grzejnika słonecznego dla swojego basenu, istnieje kilka różnych sposobów na zbudowanie własnego grzejnika. Po pierwsze, zrób kolektor słoneczny. Kolektor słoneczny to kawałek sklejki lub winylowy wąż nawadniający, który służy do zbierania energii słonecznej. Zabezpiecz go za pomocą odpornych na promieniowanie UV opasek zaciskowych. Następnie wywierć otwory w sklejce, aby dopasować kolektor słoneczny. Po zainstalowaniu kolektora, zainstaluj słoneczną jednostkę grzewczą.

DIY słoneczne grzejniki mogą być również wykonane przy użyciu niedrogich części. Jednym z popularnych projektów DIY jest solarny podgrzewacz basenowy. Solarny podgrzewacz basenowy składa się z trzech 100′ długości 1/2” węża do nawadniania kroplowego. Są one połączone z pół-calową rurą miedzianą. Po rury są umieszczone, mogą być zainstalowane za pomocą palnika cios. Po zainstalowaniu, słoneczny podgrzewacz basenowy powinien pracować przez letnie miesiące. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup materiałów do tego projektu, zawsze możesz zrobić własny podgrzewacz basenu.

Jeśli masz duże podwórko, możesz użyć koca słonecznego. To urządzenie wykorzystuje moc słońca do ogrzewania wody w basenie. Grzejnik będzie kosztował mniej niż 100 dolarów i pomoże oszczędzać energię. Proces jest prosty i można śledzić krok po kroku samouczek w wideo. Jeśli nie możesz znaleźć samouczka, możesz obejrzeć wideo poniżej. Możesz również przeczytać nasz pełny samouczek, aby dowiedzieć się, jak zbudować słoneczny podgrzewacz basenu.

Innym sposobem na stworzenie słonecznego podgrzewacza basenu jest użycie czarnego węża ogrodowego i pompy. Po pierwsze, będziesz potrzebował 100 stóp czarnego węża ogrodowego. Wąż będzie musiał być rozprowadzony po dachu tak, aby był wystawiony na działanie słońca. Następnie do jednego końca można podłączyć zatapialną pompę wodną. Woda będzie się przemieszczać przez ogrzewaną energią słoneczną część węża.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *