Menu

Jak zrobić nalewkę z zielonego orzecha w domu

2 lata temu

Jeśli jesteście ciekawi jak zrobić w domu nalewkę z zielonych orzechów włoskich, to jest kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć. Pierwszym krokiem jest przygotowanie orzechów włoskich. Następnie zeskrob zewnętrzną, zieloną łuskę orzecha włoskiego. Dodaj 1 łyżkę witaminy C w proszku i dokładnie wymieszaj. Idealnie, powinieneś użyć organicznego, nie-gmo proszku, ponieważ wiele produktów z witaminą C jest wykonanych z kukurydzy gmo lub kwasu askorbinowego. Innym ważnym składnikiem jest wysokiej jakości organiczny alkohol, ale to może być trudne do znalezienia.

Aby zrobić zieloną nalewkę z orzechów włoskich, zbierz orzechy włoskie w lipcu lub sierpniu, w zależności od twojego regionu. Wiele osób pozostawia orzechy włoskie jako „ściółkę” na swoich podwórkach, więc możesz łatwo zebrać tyle, ile chcesz. Można je również zbierać w parkach państwowych i na posesjach innych ludzi. Ponieważ nalewka z orzechów włoskich jest dość silna, nie potrzebujesz wielu orzechów, więc nie musisz ich kupować zbyt wiele. Upewnij się jednak, że wybierasz zielone orzechy włoskie, które są wolne od brązowych plamek lub spotów.

Wyciąg z łuski czarnego orzecha jest doskonałym środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym w przypadku infekcji grzybiczych. Ekstrakt ma właściwości antyoksydacyjne i jest znany ze zmniejszania stanów zapalnych. Ma silne działanie przeciwgrzybiczne i może pomóc w uzdrowieniu nieszczelnego jelita. Możesz sam zrobić nalewkę z zielonych orzechów włoskich, postępując zgodnie z poniższym przepisem. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zbieraj zielone czarne orzechy włoskie wczesną jesienią, gdy orzechy są miękkie i dojrzałe.

Jeśli przyjmujesz leki na receptę, odczekaj jak najwięcej czasu między suplementami ziołowymi a lekami. Niektóre produkty ziołowe mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, co oznacza, że powinieneś sprawdzić z farmaceutą lub lekarzem przed przyjęciem suplementu. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wystąpienia reakcji, która może mieć poważne konsekwencje. Możesz również kupić suszony proszek z łupin czarnych orzechów online. Istnieje mnóstwo przepisów na domową nalewkę z zielonych orzechów włoskich.

Możesz kupić proszek z łuski czarnego orzecha włoskiego online lub w lokalnym sklepie zielarskim. Najlepiej jednak zrobić własną nalewkę, gdyż proszek będzie się różnił mocą działania. Używanie 6 do 20 kropli proszku w szklance wody przez kilka tygodni da mocny wywar. Po przygotowaniu nalewki, możesz użyć jej w takiej postaci lub zamienić ją w salve.

Ostatnim krokiem jest dodanie do mieszanki miodu z czarnych orzechów. Kilka kropel miodu z czarnych orzechów wzmocni smak zielonego orzecha. Niektórzy używają również zielonego orzecha włoskiego jako środka aromatyzującego w swoich nokinkach. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju miodu orzechowego powinieneś użyć, możesz dowiedzieć się o nich, czytając instrukcje, które towarzyszą każdej partii. W międzyczasie ciesz się korzyściami płynącymi z nalewki z zielonych orzechów włoskich.

Aby dostać w swoje ręce zielone orzechy włoskie, możesz zasadzić je w ziemi lub pojemniku. W ten sposób będziesz miał spory zapas do nalewki. Niewielka ilość posiekanych łupin jest również jadalna. Łyżeczka suszonych owoców to świetny naturalny środek na skórę. Ponadto można spożywać owoce i łuski tego drzewa dla zdrowego stylu życia. Nalewka ta zawiera również właściwości antybakteryjne i może pomóc w eliminacji robaków jelitowych i infekcji.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *