Menu

Jak zrobić granit w domu

2 lata temu

Jest kilka ważnych narzędzi, które trzeba mieć, aby z powodzeniem ciąć granit. Dobra para zatyczek jest niezbędna do ochrony uszu podczas cięcia granitu. Będziesz także potrzebował taśmy mierniczej i taśmy malarskiej, aby stworzyć prostą linię do cięcia. Wreszcie, będziesz potrzebował kilku C-Clamps, aby utrzymać granit w miejscu podczas cięcia go. Aby stworzyć stabilną powierzchnię, trzeba będzie również wyrównać powierzchnię roboczą.

Przed rozpoczęciem czyszczenia granitu, należy pamiętać, że niektóre rodzaje żywności będą go plamić. Wspólnym rozwiązaniem dla usuwania plam jest użycie mieszanki 50/50 alkoholu izopropylowego i wody. Następnie można użyć ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć rozlany płyn. To pozostawi twój granit patrząc błyszczący i oprzeć plamy wody. Używanie ściereczki z mikrofibry to kolejna świetna opcja do polerowania granitu.

Przed uszczelnieniem granitowego blatu, musisz go odpowiednio wyczyścić. Użyj środka do czyszczenia granitu, aby oczyścić powierzchnię. Podczas uszczelniania blatu granitowego, upewnij się, że krawędzie są chronione szeroką taśmą malarską. Pozwól blat siedzieć przez co najmniej 15 minut, aby umożliwić uszczelniacz do wyleczenia. Może trzeba powtórzyć ten proces, jeśli uszczelniacz nie przylega prawidłowo. Może być konieczne, aby powtórzyć proces po dwóch do czterech dni.

Po oczyszczeniu i wysuszeniu granitu, można rozpocząć cięcie. Proces cięcia blatu granitowego może być dość prosty. Większość kawałków blatu granitowego jest kształtowana przez cięcie linii prostej. Możesz użyć ostrego noża lub ostrza diamentowego do cięcia blatu granitowego. Jeśli nie jesteś pewien, jak ciąć blat granitowy, użyj metody cięcia na sucho. Ta metoda jest zalecana dla osób, które nie są wygodne z użyciem wody.

Jeśli uszkodziłeś kawałek granitu, powinieneś go uszczelnić przed użyciem na swoim blacie. Korzystanie z uszczelniacza kamienia jest doskonałym sposobem, aby chronić go przed wodą i olejem. Możesz kupić uszczelniacz, który jest specjalnie wykonany dla blatów granitowych i marmurowych. Następnie można zastosować uszczelniacz do całej powierzchni granitu. Uszczelniacz powinien trwać przez co najmniej rok lub dłużej. I nie zapomnij go przetestować, plamiąc go prawdziwym sokiem z cytryny lub olejem kuchennym.

Poza cięciem i szlifowaniem płyt granitowych, możesz również wybrać polerowanie ich krawędzi. Polerowanie krawędzi granitowych może być czasochłonne i wymaga umiejętności mechanicznych. Jednakże, jeśli masz odpowiednie narzędzia i know-how, możesz łatwo wypolerować krawędzie granitu. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zadaniu, zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę. Jeśli nie jesteś pewien, dobrze zbadaj i będziesz w stanie skutecznie polerować granit.

Pierwszy, sprawdź swoje blaty granitowe pod kątem plam. Sprawdź kamień pod różnymi źródłami światła. Użyj szkła powiększającego, aby sprawdzić dla akwaforty. Jeśli granit staje się ciemny po tym, jak wchłonął ciecz, to najprawdopodobniej jest to porowaty kamień. Wówczas istnieje ryzyko wystąpienia pęknięć lub plam podczas gotowania lub pieczenia. Dlatego upewnij się, że używasz podkładek ochronnych lub trójnogów do gorących przedmiotów, aby nie uszkodzić swoich granitowych blatów.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *