Menu

Jak samemu zrobić betoniarkę

2 lata temu

Jeśli kiedykolwiek chciałeś się nauczyć jak zrobić beton, to być może słyszałeś o betoniarce. Ale czy wiesz, że możesz ją zrobić samemu? Na szczęście istnieje wiele dostępnych narzędzi do samodzielnego wykonania betonu, a nawet możesz to zrobić z pomocą swojego partnera! Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie. Upewnij się, że używasz solidnych narzędzi do pracy! I zachować suchą mieszankę betonową pod ręką na wszelki wypadek, gdy trzeba wymieszać trochę się!

Pierwsze, mokre wiadro. Można użyć wiadra lub taczki, ale należy pamiętać, aby dodać wodę najpierw, aby zapobiec cementu z przyklejania się do boków wiadra. W ten sposób, będziesz w stanie wlać beton z łatwością! Po zwilżeniu wiadra, dodaj do niego kilka kubków wody, a następnie dokładnie wymieszaj. Następnie dodać suchą mieszankę i wody, aż osiągnie konsystencję chcesz.

Inna rzecz, aby pamiętać jest slump. Slump jest to, co określa konsystencję betonu. Stożka slump można kupić w sklepie domu poprawy, lub tanie repliki mogą być wykonane z wytrzymałej plastikowej filiżanki z dnem odciętym. Po wymieszaniu betonu prawidłowo, umieścić stożek slump na płaskiej, nieporowatej powierzchni. Następnie, wypełnić stożek slump do pożądanej konsystencji i tamp go z prętem lub rękami.

Już kupiłeś betoniarkę, należy dokładnie przeczytać instrukcje przed użyciem go. Załóż sprzęt ochronny i przeczytaj instrukcję obsługi. Umieść maszynę na równej powierzchni. Podłącz betoniarkę, jeśli jest elektryczna, lub napełnij zbiornik benzyny wodą, aby działała prawidłowo. Podłącz wąż z dyszą on/off. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej długości węża, sprawdź instrukcje producenta.

Najprostszym sposobem na zrobienie betonu jest użycie betoniarki. Wymieszaj składniki betonu w mikserze, czyli cement, piasek i kruszywo. Proporcje poszczególnych składników są różne, w zależności od wytrzymałości betonu, który musisz wymieszać. Pamiętaj, że mocniejszy beton trwa dłużej, aby ustawić i utwardzić, więc powinieneś zaplanować swój projekt wokół pogody. Jeśli pada deszcz, beton jest zbyt gruby, aby go wymieszać.

Mierz piasek i kamień na osobne stosy. Następnie dodaj ćwierć wiadra wody do mieszanki. Gdy wiadro jest wypełnione wodą, zacznij czerpać beton do niego. W zależności od wielkości wiadra, można również dodać więcej wody, jeśli chcesz osiągnąć grubszą lub cieńszą mieszankę. Betoniarka jest doskonałym narzędziem dla każdego majsterkowicza. Wystarczy upewnić się, że używasz odpowiedniego stosunku i będziesz na dobrej drodze do zbudowania wspaniałej betoniarki.

Przy wynajmowaniu betoniarki należy upewnić się, że źródło zasilania jest wygodne i dostępne do użycia. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo benzyny, aby zasilić mikser przez 1,5 do dwóch godzin. Zawsze możesz zdobyć więcej paliwa z pobliskiej stacji benzynowej. Powinieneś jednak upewnić się, że utrzymujesz przedłużacze w czystości i suchości. W ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Betoniarka może być wypożyczona z wypożyczalni.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *