Menu
Jak zrobić atrament do pióra

Jak zrobić atrament do pióra

2 lata temu

Czy robisz domowe pióro wieczne lub po prostu chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu atramentu do codziennych potrzeb pisania, istnieje wiele wspaniałych przepisów dostępnych online. Zanim jednak wejdziesz w szczegóły, warto wiedzieć trochę o rzeczywistym procesie tworzenia atramentu.

Kontrola jakości atramentu obejmuje szereg testów mających na celu zapewnienie, że dana partia spełnia specyfikacje formuły. Niektóre testy obejmują sprawdzenie fizycznych właściwości atramentu w celu zapewnienia, że jest on bezpieczny w użyciu. Inne testy obejmują badanie jego lepkości. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre płynne atramenty są uważane przez producentów za „poza specyfikacją”. Jeśli dana partia tuszu nie działa tak jak trzeba, może być dostosowana poprzez dodanie większej ilości barwnika.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie atramentu jest podgrzanie butelki z wodą. Jednak warto pamiętać, że podgrzewanie butelki może uszkodzić pióro lub spowodować jego pęknięcie. Jeśli nie masz palnika do pióra wiecznego, możesz spróbować bazgrać na kartce papieru lub twardej powierzchni. Dobrym pomysłem jest również wyjęcie wkładu z pióra przed jego podgrzaniem.

Z butelki czerni lampowej można zrobić atrament, który jest zaskakująco łatwy do wykonania. Ma on postać gęstej pasty, którą można rozcieńczyć wodą. Czerń lampowa to tak naprawdę część znacznie większej mieszanki.

Inne składniki to barwnik spożywczy, zagęszczacz i środki smarujące. Różne pigmenty są zawarte, jak również. Użycie tych składników doda trochę złożoności do twojego przepisu na atrament. Jednakże, dostarczają one również ważnych wskazówek na temat zachowania atramentu.

Na przykład, nie jest trudno zrobić dobrej jakości czarny atrament używając składników znalezionych w większości lokalnych sklepów. Czarny atrament jest używany w wielu różnych instrumentach piśmienniczych i jest łatwy do wykonania w domu. Możesz chcieć zacząć od niedrogich piór i pracować w górę.

Podobny, jeśli nie prostszy proces jest używany do produkcji plastikowych elementów pióra. Elementy plastikowe są granulowane lub sproszkowane. Proces ten może być wykonany przy użyciu wtryskarki lub procesu wytłaczania. Wytłaczanie wykorzystuje duży spiralny ślimak, aby zmusić płynny materiał przez ogrzewaną komorę. Ciecz jest następnie zestalana po ochłodzeniu.

W produkcji atramentu stosuje się wiele innych materiałów, takich jak sadza z płonącej świecy. Ten konkretny składnik nie jest najbardziej imponującym wynalazkiem. Można go jednak wykorzystać do produkcji atramentu z czerni węglowej.

Najlepszą częścią robienia atramentu domowej roboty jest fakt, że możesz uzyskać poczucie atramentu, którego używasz. Być może zauważyłeś, że różne pióra wyglądają inaczej w zależności od końcówki. Zauważysz również, że atrament w konkretnym markerze może wyglądać inaczej niż atrament w innym. Wynika to ze sposobu, w jaki różne rozmiary końcówek oddziałują na tusz.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *