Menu
Jak wykonać test COVID-19

Jak wykonać test COVID-19

1 rok temu

Wykonanie testu na obecność COVID-19 jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się tego wirusa. Wirus ten rozprzestrzenia się poprzez krople oddechowe, gdy osoba zakażona kaszle lub kicha. Badanie jest również zalecane w przypadku kontaktu z osobą zarażoną tą chorobą. Test COVID-19 jest dostępny w ramach planu zdrowotnego lub w lokalnym urzędzie zdrowia. Zestawy testowe COVID-19 można również znaleźć w aptekach, placówkach służby zdrowia lub w Internecie. W niektórych stanach test jest dostępny za darmo lub po obniżonej cenie.

Istnieją dwa główne rodzaje testów COVID-19. Jednym z nich jest autotest, czyli test wykonywany w domu. Drugi to test podawany klinicznie, zwany testem PCR. Testy PCR pobierają próbki z ust lub nosa i analizują je, aby określić, czy jesteś aktualnie zarażony wirusem COVID-19. Ten test jest uważany za bardziej dokładny niż test domowy. Jednak na wyniki trzeba będzie poczekać kilka dni. W okresach zwiększonego zapotrzebowania czas oczekiwania może się różnić.

Jeśli planujesz odwiedzić obszar, gdzie COVID-19 jest powszechny, musisz się przebadać. Ważne jest również wykonanie testu, jeśli planujesz wziąć udział w imprezie, na której występuje COVID-19. Osoby z obniżoną odpornością, w ciąży lub w stanie wysokiego ryzyka powinny być przetestowane w pierwszej kolejności. Jeśli jednak nie masz tych dolegliwości, nadal możesz potrzebować testu.

Oprócz identyfikacji aktualnych zakażeń wirusem COVID-19, testy pomagają urzędnikom zdrowia publicznego w identyfikacji ognisk wirusa. Mogą one również pomóc w zapobieganiu powstawania nowych epidemii. Możesz chcieć się przebadać, jeśli odwiedzasz społeczność, w której występuje COVID, uczestniczysz w spotkaniu towarzyskim z osobą, która ma tę chorobę lub pracujesz w środowisku wysokiego ryzyka.

Zestawy do domowego testowania COVID-19 są dostępne w sieci Walgreens. Testy te są finansowane przez U.S. Department of Health and Human Services. Zestawy te nie podlegają zwrotowi. Ponadto, mogą one być pokryte przez wybrane plany ubezpieczeniowe. Należy jednak sprawdzić u swojego ubezpieczyciela, czy test jest objęty ubezpieczeniem. Jeśli jest on pokryty, można przedstawić paragon w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Zestawy do szybkiego testu domowego są dostępne w aptekach, u partnerów społecznych i w szkołach. Zestawy te pobierają próbki z nosa lub ust danej osoby i wysyłają je do laboratorium w celu przetworzenia. Próbka jest następnie testowana na obecność przeciwciał COVID-19. W niektórych sytuacjach może to być akceptowalna alternatywa dla testu PCR. Jednak wyniki szybkiego testu domowego nie są tak dokładne jak test PCR.

Jeśli masz plan zdrowotny lub jesteś objęty programem rządowym, możesz być w stanie uzyskać bezpłatny test COVID-19. Jeśli jesteś beneficjentem Medicaid lub Medicare, możesz również kwalifikować się do testu. Niektóre stany wymagają jednak przeprowadzenia wstępnych badań przesiewowych, zanim test zostanie zaplanowany. Inne stany wymagają skierowania przed zleceniem testu. Będziesz musiał zabrać ze sobą swoją kartę ubezpieczeniową, kiedy odwiedzisz miejsce wykonywania testu. Może być konieczne, aby rodzic lub opiekun prawny towarzyszył Ci podczas badania.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *