Menu
odbiór mieszkania warszawa

Czy warto wykonać odbiór mieszkania z fachowcem?

2 lata temu

Kupowanie swojego własnego mieszkania to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nie tylko pozwala się ustatkować i zapuścić korzenie w jednym miejscu, lecz często wiąże się z dość dużym zobowiązaniem finansowym, ponieważ z reguły mieszkania nabywane są na kredyt. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby cała transakcja przebiegła wzorowo. Kulminacyjnym jej momentem jest odbiór mieszkania od dewelopera. Czy warto wynająć do tego zadania fachowca?

Czym jest odbiór mieszkania?

Odbiór mieszkania Warszawa - PewnyLokal

Odbiór mieszkania Warszawa, Kraków czy też Wrocław to ta sama, standardowa procedura, która polega po prostu na weryfikacji stanu technicznego mieszkania przed oddaniem go do użytkowania. Odbiór następuje wtedy, gdy deweloper oficjalnie zakończy budowę danego budynku i rozpoczyna przekazywanie kluczy właścicielom.

Dlaczego odbiór mieszkania jest tak ważny? Jak się okazuje, jest to czas, w którym można wskazać pewne niedoróbki i rzeczy do poprawienia, które deweloper jest zobowiązany usunąć. Jeśli wiec podczas odbioru zauważy się np. uszkodzone okno lub nierówne ściany, można odmówić odebrania mieszkania do czasu usunięcia takich mankamentów.

Czy można odebrać mieszkanie samodzielnie?

Wiele osób, szczególnie tych, którzy pierwszy raz w życiu zakupili mieszkanie, zupełnie nie wiedzą, jak podejść do tematu jego odebrania. Często realizowane jest to w sposób chaotyczny, zupełnie bez przygotowania i znajomość tego, na co należy zwracać uwagę. Rzecz jasna rodzić to będzie naprawdę wiele problemów na późniejszym etapie korzystania z mieszkania.

Co ciekawe, nawet jeśli wie się, na co zwracać uwagę i czego dokładnie szukać podczas przeprowadzania procedury odbioru, to, tak czy inaczej, poszczególne zadania wymagają posiadania specjalistycznych narzędzi. Przykładowo mało kto posiada w domu dalmierz laserowy czy też poziomicę, które są przecież absolutnie konieczne do przeprowadzenia odbioru.

Czy warto korzystać z usług fachowca?

Jak więc widać, samodzielny odbiór mieszkania może rodzić naprawdę wiele problemów. Powoduje to, że coraz większa grupa inwestorów zaczyna zastanawiać się nad wynajęciem do tego zadania fachowca.

Wiele cennych informacji na temat takiej usługi można znaleźć pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-warszawa. Wiedzieć jednak trzeba, że fachowiec nie tylko wyposażony jest w odpowiedni sprzęt, lecz przede wszystkim ogromne doświadczenie, dzięki temu dokładnie wie, czego ma szukać i na co zwracać uwagę. Pozwala to uniknąć często naprawdę wielkich problemów na późniejszym etapie korzystania z mieszkania, gdy pewne niedoróbki niewidoczne dla oka laika, zaczną po latach wychodzić.Podobne tematy
Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *