Menu

Jak zrobić własne tekstury do Minecrafta

2 lata temu

Aby stworzyć własne tekstury do Minecrafta, należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze, musisz otworzyć katalog Minecraft. Możesz to zrobić naciskając dwa palce na trackpadzie lub klikając prawą stronę myszy. Następnie musisz przejść do folderu z wersjami. Kliknij dwukrotnie folder.mcpack, aby go otworzyć. Następnie musisz skopiować i wkleić plik jar do nowego folderu.

Aby stworzyć własne tekstury do Minecrafta, musisz stworzyć nowy folder o nazwie „textures”. W tym folderze umieścisz swoje niestandardowe tekstury. Teraz możesz tworzyć niestandardowe tekstury za pomocą programu do edycji obrazu. Możesz użyć edytora obrazów, aby stworzyć różne wzory lub dzieła sztuki. Oto przykład: Zielony kwadrat został utworzony za pomocą koloru wypełnienia, a następnie zastosowany do modelu. Następnie należy dodać kod UUID do pliku.

Plik tekstury jest przechowywany w folderze kategorycznym o nazwie „.mc” i ma kilka podfolderów. Do jego edycji możesz użyć programu do edycji obrazów, takiego jak Photoshop lub Gimp. Po zakończeniu edycji zapisz go jako plik PNG o tej samej nazwie i lokalizacji. Możesz zmodyfikować tyle tekstur, ile chcesz. Ale zanim prześlesz gotowe tekstury, upewnij się, że sprawdziłeś warunki Mojang, aby upewnić się, że nie naruszasz żadnej z ich zasad.

Innym sposobem na dostosowanie grafiki gry jest stworzenie pakietu tekstur. Pakiety tekstur pozwalają użytkownikom zmienić wygląd przedmiotów lub zmienić teksturę bloków. Na przykład, użytkownik może zmienić teksturę bloku gąbki, aby wyglądał jak inny kamień, na przykład. Chociaż proces ten może wydawać się skomplikowany, nie jest to niemożliwe, jeśli masz trochę doświadczenia w edycji grafiki. W końcu wszystko zależy od ilości czasu, jaki masz do poświęcenia na stworzenie paczki tekstur.

Po ukończeniu paczki tekstur, nadszedł czas, aby ją zainstalować. Minecraft będzie szukał najpierw plików TGA lub PNG, ale nie rozpozna pliku JPEG, chyba że ma on rozszerzenie „.mcpack”. O ile nie używasz edycji Bedrock gry, prawdopodobnie najlepiej nie używać pliku JPEG, chyba że chcesz złamać przezroczystość pliku.

Po rozpakowaniu pliku.mcr, musisz stworzyć folder o nazwie „resource pack”, w którym będziesz mógł przechowywać pliki tekstur. Nazwij ten folder czymś unikalnym. W ten sposób możesz oddzielić niestandardowe pliki zasobów od plików zasobów wanilii. W ten sposób możesz łatwo zmienić wygląd gry w swoim modzie. Ważne jest jednak, aby używać innej przestrzeni nazw dla każdego ze swoich plików tekstur, ponieważ niestandardowe tekstury nie zawsze będą kompatybilne z pakietem zasobów waniliowych.

Kolejnym krokiem w tworzeniu własnych tekstur do minecrafta jest pobranie odpowiedniego narzędzia. Pobierz najnowsze wersje tych programów i zainstaluj je. Upewnij się, że pobrane pliki są w odpowiednim formacie i rozmiarze. Jeśli masz problemy z plikami, możesz przeczytać podręcznik pomocy lub przewodnik ze strony Mineways. Następnie możesz użyć polecenia „create a tile”, aby stworzyć własny pakiet płytek.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *