Menu
Jak zrobić szopę ogrodową

Jak zrobić szopę ogrodową

1 rok temu

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć mały warsztat, ławkę do uprawy roślin, miejsce do przechowywania narzędzi, czy biuro w ogrodzie, szopa może służyć jako świetny dodatek do Twojego podwórka. Zapewniają one spokojną oazę i mogą być punktem centralnym dla Twojego ogrodu.

Będziesz chciał się upewnić, że kupujesz odpowiednie materiały do swojej szopy. Jeśli mieszkasz w regionie, który doświadcza niesprzyjającej pogody, będziesz potrzebował bardziej wytrzymałego materiału. Ponadto, będziesz chciał sprawdzić z lokalnymi przepisami budowlanymi, aby upewnić się, że można legalnie zbudować szopę na swojej posesji. Możesz także potrzebować pozwolenia na budowę, jeśli szopa będzie znajdować się w pobliżu ogrodzenia sąsiada lub linii użytkowych.

Zanim zaczniesz budować swoją szopę, upewnij się, że wyczyścisz miejsce z całego gruzu. Pomoże to zapewnić, że szopa będzie miał poziom podstawy. Będziesz także chciał stworzyć wykop pod stopę, aby ustawić fundament. Upewnij się, że rów jest co najmniej jedna stopa głębokości. Jest to również dobry pomysł, aby użyć ubijaka ziemi, aby spłaszczyć glebę.

Po wykonaniu fundamentu należy zainstalować panele. Używając drewna, które jest przeznaczone do kontaktu z ziemią, przykręć panele do ramy. Panele te mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Będziesz także potrzebował siding. Możesz wybrać, aby przejść poziomo lub pionowo, w zależności od stylu swojej szopie. Będziesz musiał wyciąć arkusze drewna do 4 „przez 8”. Będziesz także musiał upewnić się, że słoje drewna są prostopadłe do legarów.

Dla dachu, będziesz chciał wybrać wysoki szczyt projektu. Zapewni to dodatkową przestrzeń nad głową dla wysokich narzędzi ogrodowych. Będziesz także chciał wybrać projekt, który zawiera żaluzjowy wentylator szczytowy, który pomoże utrzymać wnętrze w chłodzie. Warto również zastosować metalowy kołnierz Z, aby nie przepuszczać wody.

Podłoga Twojej szopy będzie wykonana z obręczy i legarów taśmowych. Upewnij się, że drewno jest prostopadłe i że legary są rozmieszczone co najmniej dwa cale od siebie. Gdy legary są zainstalowane, można położyć arkusz sklejki na górze. Kiedy arkusz jest już na miejscu, ustaw go na środku legarów. Gdy arkusz jest już wypoziomowany, użyj wkrętów do drewna 8×5” Phillips, aby przymocować legary do podłogi.

Kiedy budujesz swoją szopę, upewnij się, że wybierasz projekt, który pasuje do tematu Twojego ogrodu. Będziesz chciał wybrać projekt, który jest zarówno atrakcyjny, jak i funkcjonalny. Będziesz także chciał się upewnić, że budujesz szopę w miejscu, które jest odpowiednie dla Twojego klimatu. Może być również konieczne, aby dodać przewody elektryczne, linie wodne, lub patio, aby zapewnić, że jesteś w stanie korzystać z szopy na co chcesz.

Możesz również chcieć dodać półki do swojej szopy, ponieważ pomoże Ci to utrzymać zawartość szopy w bezpiecznej, zorganizowanej przestrzeni. Możesz również użyć palet do stworzenia przejścia lub do zakrycia kompostu i innych materiałów, które będziesz przechowywać w swojej szopie.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *