Menu

Jak zrobić pergolę z winogron

2 lata temu

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z diykids.pl

Pergola winogronowa to idealne miejsce, aby cieszyć się owocami swojej pracy. Winogrona będą rosły aż do szczytu pergoli, jeśli jest ona zbudowana prawidłowo. Zbuduj ramę dla górnej części altany winogronowej z tarcicy o wymiarach 2 na 4 lub 6 cali. Zmierz słupki od zewnętrznych krawędzi i wytnij deski ramy, aby zmieścić się między nimi na wszystkich czterech stronach. Przymocuj deski ramowe do zewnętrznych stron słupków za pomocą 4-calowych gwoździ pierścieniowych lub wkrętów do drewna.

Następnie przymocuj druty do słupków. Upewnij się, że druty są rozmieszczone w odległości 45 cm (1 stopa) od siebie i posadź winorośl. Po wykonaniu drutów nośnych można przywiązać do nich pędy winorośli. Śruby ściągające to przydatne narzędzia do regulacji napięcia drutu. Mają one na jednym końcu haczyk, a na drugim dwa oczka. Dzięki temu będziesz mógł trenować winorośl w miarę jej wzrostu.

Gdy już masz ramę i winorośl jest przymocowana, przygotuj górną powierzchnię pergoli. Wykonaj słupki podporowe o trzy czwarte cala głębiej niż powierzchnia winorośli. Zapewni to bardziej stabilną podstawę dla winorośli. Gdy słupki są już ustawione, umieść między nimi materiał dekoracyjny lub ziemię. Pozostaw słupki na 24 godziny, aby się ustabilizowały przed montażem pergoli. Następnie możesz cieszyć się nowo wykonaną altaną winogronową.

Choć istnieje wiele rodzajów wsparcia winorośli, wsparcie jest niezbędne, aby pomóc utrzymać winorośl z ziemi. Bez niego, grejpfruty będą gnić. Ponadto, wsparcie pozwoli winorośli, aby uzyskać więcej światła słonecznego i powietrza. Na rynku dostępne są różne kratki. Pionowy trellis ma dwa druty i poziomy trellis ma pojedynczy drut. Pionowy trellis będzie trzymać winorośli dobrze pokryte, a jednocześnie pozwala na dobrą cyrkulację powietrza.

Główne ramiona winorośli są przeszkoleni, aby rosnąć prosto w górę, równolegle do belki wzdłuż. Owocujące puszki będą przycinane ostrogami, natomiast poziome kordony są przedłużane o trzy do sześciu oczek każdego roku. Szelki można przymocować za pomocą śrub z otworem kieszonkowym. Następnie należy zamontować dwa poziome kordony 2×4 po obu stronach. Poziomy kordon można wzmocnić za pomocą dwóch-by-six elementów wykończeniowych. Elementy wykończeniowe dodają bogactwa do projektu pergoli i wzmacniają połączenie słupków.

Istnieją dwa główne rodzaje altan winogronowych: drewniane i metalowe. Drewniane konstrukcje są ogólnie lepsze, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne. Drewno cedrowe jest szczególnie mocne, lekkie i łatwe do kształtowania. Upewnij się, że wybierzesz słoneczną lokalizację dla pergoli. Altana będzie wspaniałym dodatkiem do Twojego krajobrazu. Przed rozpoczęciem upewnij się, że gleba ma dobry drenaż. Jeśli altana winogronowa będzie narażona na deszcz lub śnieg, będzie narażona na gnicie.

Po podjęciu decyzji o lokalizacji, zaplanuj rodzaj struktury, którą chcesz zbudować. Możesz wybrać od ozdobnych altan do bardziej tradycyjnej trelinki. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zainstaluj słupki, które są mocno osadzone. Następnie przywiąż pnącza. Gdy winorośl jest młoda, możesz chcieć przywiązać ją do kratki, dopóki nie będzie wystarczająco wysoka, aby się wspinać. Możesz także rozważyć tymczasowe umieszczenie słupków podczas szkolenia.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *