Menu

Jak zrobić długi zrzut ekranu

2 lata temu

Być może zastanawiasz się, jak zrobić zrzut ekranu, który będzie wystarczająco długi. Na szczęście jest kilka sposobów, aby to osiągnąć. Możesz skorzystać z domyślnej funkcji zrzutu ekranu Androida lub użyć aplikacji innej firmy – ScreenMaster. ScreenMaster zbiera zrzuty ekranu i zszywa je razem, tworząc jeden długi zrzut ekranu. Posiada również narzędzia do edycji i podświetlania kluczowych sekcji zrzutu ekranu. Pozwala nawet używać naklejek emoji!

Poprzednio użytkownicy musieli pobrać aplikację innej firmy, aby wykonać długi zrzut ekranu, ale iOS uczynił tę funkcję wbudowaną. Robienie zrzutów ekranu na urządzeniu z systemem iOS jest tak proste, jak użycie przycisku bocznego (klawisz zasilania w iPhone’ach). Po zrobieniu zrzutu ekranu, u dołu ekranu pojawi się jego podgląd. Możesz też zamienić go w przewijany zrzut ekranu, zaznaczając pole po prawej stronie ekranu. Następnie wystarczy przytrzymać suwak i przeciągnąć go w dół. Aby zakończyć, naciśnij przycisk Gotowe w lewym górnym rogu ekranu.

Po tym, jak masz zrzut ekranu, pojawi się on po prawej stronie ekranu. Aby go przyciąć, dotknij narzędzia „przycinania” na górze podglądu zrzutu ekranu. Możesz również dodać adnotacje do zrzutu ekranu lub zapisać go jako plik PDF. Aby zapisać zrzut ekranu, powinieneś wybrać dla niego odpowiednią lokalizację. Powinieneś mieć możliwość udostępnienia go innym osobom, a także możesz go edytować w dowolny sposób.

Możesz również użyć skrótów klawiaturowych, aby wykonać zrzut ekranu, ale najlepszą metodą jest użycie oprogramowania przeznaczonego do przechwytywania zrzutów ekranu. Programy do przechwytywania ekranu, takie jak PicPick, mogą pomóc w przechwytywaniu długich zrzutów ekranu dowolnego okna, a także można je wykorzystać do przechwytywania stron internetowych. Tak więc, zrobienie długiego zrzutu ekranu z Windows 10 nie jest takie trudne! To proste zadanie, ale wyniki są o wiele bardziej imponujące!

Stitchcraft to kolejne narzędzie do przechwytywania długich zrzutów ekranu. To narzędzie automatycznie zszywa zrzuty ekranu i działa na stronach internetowych, aplikacjach innych firm i wątkach wiadomości. Aplikacja zapewnia również narzędzie do adnotacji dla twoich zrzutów ekranu i menedżera obrazu do udostępniania ich w mediach społecznościowych. Niemniej jednak, Picsew jest lepszym wyborem, jeśli chcesz uchwycić zrzut ekranu dłuższej treści, takiej jak cała strona internetowa.

Oprócz tych narzędzi, możesz również użyć stron internetowych, takich jak ShareX, aby zrobić długi zrzut ekranu. Pobierając aplikację z oficjalnej strony, możesz skanować strony internetowe i pobierać zrzuty ekranu. Po wybraniu zrzutu ekranu, podziel się nim w sieci z innymi i opublikuj go na forach lub osadzaj w mediach społecznościowych. Zrzut ekranu o wielu wymiarach jest również bardziej skuteczny, gdy jest wyświetlany na wielu różnych ekranach jednocześnie.

Użytkownicy Androida mogą wykonać przewijany zrzut ekranu za pomocą aplikacji innych firm. Po pierwsze, musisz przejść do ekranu zawartości na swoim urządzeniu. Naciśnij Power + Volume Down w tym samym czasie. Następnie dotknij opcji „Przechwyć więcej”. Po tym, dotknij miniatury zrzutu ekranu, który właśnie zrobiłeś. Przeciągnij zaakcentowaną granicę zrzutu ekranu, aby pokryć cały ekran. Po przechwyceniu możesz udostępnić go za pośrednictwem mediów społecznościowych lub poczty elektronicznej.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *