Menu
Jak zrobić baner na YouTube

Jak zrobić baner na YouTube

2 lata temu

Tworzenie banera YouTube może być łatwe dzięki odpowiednim narzędziom. Kluczem do dobrego projektu banera jest sprawienie, aby odwiedzający łatwo zrozumieli, o co chodzi w Twoim kanale. Dobry baner pomoże zwiększyć współczynnik klikalności i wzmocnić wizerunek Twojej marki. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci stworzyć baner YouTube, ale najpierw musisz wybrać obraz.

Istnieje wiele darmowych obrazów stockowych dostępnych do pobrania. Niektóre z najlepszych źródeł obejmują PixaBay i Unsplash. Kiedy już znajdziesz obraz, który Ci się podoba, załaduj go na swój kanał YouTube. Będziesz musiał upewnić się, że ma on odpowiedni rozmiar dla Twojego banera. Będzie się to różnić w zależności od urządzenia, z którego korzystasz.

Dobry baner YouTube powinien zawierać centralny fragment obrazu, który przekazuje temat Twojego kanału. Może to być zdjęcie, grafika lub kadr z filmu. Dzięki temu widzowie nie przegapią kluczowych informacji. Obraz powinien również pasować do stylu estetycznego Twojej marki. Możesz również dodać CTA, aby Twój baner wyróżniał się na tle innych.

Możesz dostosować swój baner, dodając do niego tekst i kształty. YouTube pozwala na dodanie do 200 różnych czcionek. Możesz również użyć gradientowych kolorów i kształtów, aby stworzyć unikalny wygląd. Do swojego bannera możesz również przesłać GIF-a. Możesz również wybrać czcionkę, która przekazuje ton i styl Twojej marki.

Możesz również stworzyć baner YouTube za pomocą szablonu. Canva oferuje szeroką gamę szablonów banerów, które będą pasować do Twoich potrzeb. Po wybraniu szablonu możesz przesłać własny obraz lub użyć jednego z ich wstępnie zaprojektowanych banerów. Możesz również użyć przezroczystej nakładki, aby wyróżnić swój tekst. Możesz nawet nałożyć filmik z logo Twojego kanału i CTA, aby uzyskać unikalny wygląd.

Jeśli jesteś kanałem o grach, możesz dołączyć zdjęcia swoich kontrolerów do gier lub innych powiązanych przedmiotów. Możesz również użyć screengrabs z ulubionych gier, aby stworzyć unikalny baner. Kanał o grach prawdopodobnie przyciągnie szeroką gamę odwiedzających. Jednak nie chcesz używać żadnych dank memes lub innych treści graficznych w swoim banerze.

Baner YouTube to mała przestrzeń, więc musisz dokładnie przemyśleć, jak ją zaprojektować. Zagracony baner będzie odwracał uwagę widzów od ważnych informacji. Właściwy baner powie odwiedzającym trochę o Twoim kanale i pozwoli im zdecydować, czy chcą go zasubskrybować. Należy również upewnić się, że CTA jest jasne i widoczne.

Jeśli tworzysz baner dla kanału o grach, użyj screengrabs z ulubionych gier, aby dać widzom lepszy pomysł na to, o co chodzi. Chcesz również upewnić się, że Twoje logo jest umieszczone w bezpiecznym obszarze na banerze. Bezpieczny obszar to minimalny rozmiar 1546 x 423 pikseli. Gwarantuje to, że Twój tekst nie zostanie ucięty, gdy baner będzie oglądany na monitorze telewizyjnym. Jednak bezpieczny obszar będzie się różnił w zależności od przeglądarki i urządzenia, z którego korzystasz.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *