Menu
Jak zrobić antenę do radia BaoFeng

Jak zrobić antenę do radia BaoFeng

1 rok temu

Czy szukasz, aby poprawić sygnał na swoim radiu ham lub zwiększyć swój zasięg, modernizacja do lepszej anteny może być dobrym pomysłem. W rzeczywistości, modernizacja do podwójnego pasma anteny może poprawić siłę sygnału i zasięg.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka anten do wyboru. Dobra antena może być różnicą między dobrym a świetnym. Antena to kawałek metalu przymocowany do radia. Zadaniem anteny jest przewodzenie prądu oraz odbieranie i nadawanie sygnałów. Antena może być bardzo mała lub całkiem duża. Musisz wybrać antenę, która jest dostrojona do częstotliwości roboczej twojego radia. Najlepsze anteny są trwałe, łatwe do spakowania i dobrze spełniają swoją rolę.

Najważniejszą cechą każdej anteny jest jej zdolność do poprawy sygnału. Antena dwuzakresowa to świetny sposób na zwiększenie zasięgu i mocy. Tego typu anteny mogą być używane w wielu miejscach. W szczególności, anteny te mogą poprawić komunikację na długich dystansach.

Najlepszą anteną dla radia BaoFeng jest Nagoya NA-771. Antena ta jest przeznaczona do użytku na częstotliwościach FRS i GMRS. Posiada maksymalną moc 10 W i jest kompatybilna z większością radiotelefonów BTECH. NA-771 jest jedną z najdłuższych anten, jakie można kupić, o długości prawie 16 cali.

Kolejną anteną, która robi spore wrażenie jest antena CW Touch Keyer. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i jest zaskakująco trwała jak na swoją cenę. Wyposażona jest w adapter TNC. Posiada również ściankę ochronną. Adapter TNC może być użyty do podłączenia anteny do radia ze złączem BNC.

Antena ABBREE SMA-Female Dual Band to kolejna świetna opcja na poprawę sygnału radia ham. Posiada złącza SMA-female i zysk 2,15 dbi. Została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z BaoFeng UV-5R, UV-82 oraz BaoFeng BF-F8HP.

Firma CW Touch Keyer oferuje również usługę montażu anteny. Jeśli nie jesteś w stanie sprostać temu zadaniu, zawsze możesz zakupić „The RTO”, który zawiera adapter TNC i żeński adapter SMA do BNC. To akcesorium jest przeznaczone do wytrzymałego użytku i posiada czarne chromowane wykończenie. Jest to świetny sposób, aby uaktualnić swoje ham radio wydajność bez rozbijania banku.

Najlepsza antena dla BaoFeng może nie jest najbardziej wyrafinowanym elementem wyposażenia, ale jest najbardziej niezawodna. Niezależnie od tego, czy chcesz używać swojego radia na drodze, w pojeździe, czy na szlakach, dobra antena poprawi zasięg i wydajność twojego radia.

Najlepsza antena dla BaoFeng to ta, która spełnia Twoje potrzeby. Najlepsza antena do BaoFeng będzie zależała od posiadanego radia, częstotliwości, którą zamierzasz wykorzystać oraz przeszkód, z którymi planujesz się zmierzyć. Podczas gdy antena jest dobrym sposobem na poprawę komunikacji, chcesz również upewnić się, że jest ona kompatybilna z posiadanym radiem. Jeśli planujesz używać swojego radia w pojeździe, możesz chcieć wybrać antenę z dłuższym kablem koncentrycznym.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *