Menu

Jak zresetować pralkę Bosch

2 lata temu

Wiele osób ma problemy ze swoimi pralkami Bosch. Ten artykuł pokaże Ci, jak zresetować pralkę Bosch. Te urządzenia mogą mieć problemy z uruchomieniem lub mieć kody błędów. Jest kilka rzeczy, które musisz sprawdzić, aby naprawić problem. Przyczyną błędu może być nieprawidłowo działający wkład dozownika detergentu. Niektóre pralki mogą nie działać prawidłowo, ponieważ wkład dozownika detergentu nie znajduje się we właściwej pozycji.

Niekiedy pralka Bosch nie uruchomi się natychmiast po naciśnięciu przycisku start. W takim przypadku należy wcisnąć i przytrzymać przycisk startu przez co najmniej 1-2 sekundy. Zbyt długie przytrzymanie przycisku spowoduje aktywację blokady przed dziećmi i uniemożliwi uruchomienie pralki. Winny może być również uszkodzony bezpiecznik termiczny. W takiej sytuacji warto wymienić bezpiecznik termiczny lub sprawdzić jego ciągłość za pomocą multimetru. Jeśli żadna z powyższych czynności nie rozwiąże problemu, możesz podjąć kolejne kroki w celu zresetowania urządzenia.

Możesz napotkać ten kod błędu, gdy masz duży ładunek w swojej pralce. Być może zapakowałeś do niej zbyt wiele ubrań. Kod błędu dc zatrzymuje pracę i wirowanie Twojej pralki. Uniemożliwia on również zablokowanie drzwi pralki. Aby naprawić ten kod błędu, po pierwsze musisz sprawdzić, czy masz wystarczającą ilość wody. Po drugie, zawór dopływu wody musi działać prawidłowo.

Jeśli nadal masz problem, spróbuj przekręcić pokrętło na pozycję godziny 7. Następnie przytrzymaj przycisk wirowania przez 5 sekund i zwolnij go. Alternatywnie, można obrócić pokrętło wyboru cyklu do pozycji Off. Podczas wykonywania tej czynności należy jednocześnie przytrzymać przycisk wyboru, aby rozpocząć proces diagnostyczny. Po zakończeniu diagnostyki pojawi się komunikat P1:Errors. Jeśli nadal nie możesz znaleźć kodu błędu, możesz również spróbować skontaktować się z technikiem.

Jeśli przypadkowo nacisnąłeś przycisk blokady dziecięcej, pralka Bosch uniemożliwi Ci korzystanie z niej. Aby usunąć blokadę dziecięcą, naciśnij przycisk start przez około 5 sekund, aż zniknie symbol blokady dziecięcej. Jeśli nie możesz znaleźć tej ikony, problem jest prawdopodobnie związany z blokadą dziecięcą. Jeśli ten błąd występuje w Twojej pralce Bosch, musisz ją zresetować. Ale jeśli nie jesteś pewien, jak zresetować swoją pralkę, czytaj dalej!

Resetowanie pralki Bosch jest dość łatwe, gdy wiesz, jak to zrobić. Niektóre nowsze modele mają przycisk, który można nacisnąć, aby zresetować silniki. Możesz również spróbować przytrzymać przycisk „Start-Pauza” lub „Stop” przez powolne odliczanie do pięciu. Następnie spróbuj uruchomić cykl płukania lub wirowania. Jeśli problem nadal występuje, konieczne może być skontaktowanie się z technikiem.

Niekiedy kod błędu na pralce Bosch może być mylący. Jeśli widzisz kod błędu „dl”, oznacza to, że drzwi nie są prawidłowo zamknięte. Aby usunąć ten błąd, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk Start i odczekać około 15 sekund. Po wykonaniu tej czynności pralka uruchomi się ponownie. Proces ten można powtórzyć w razie potrzeby. Po zakończeniu cyklu czystego prania można ponownie z niej korzystać.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *