Menu
Jak zmienić Windows 7 w 10

Jak zmienić Windows 7 w 10

2 lata temu

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz aktualizację do systemu Windows 10, aktualizację z systemu Windows 7, czy też przechodzisz z komputera Mac na PC, istnieje wiele powodów, aby przeprowadzić czystą instalację. A jeśli szukasz nowego komputera, być może nadszedł czas, aby zacząć szukać komputerów stacjonarnych, wielofunkcyjnych, laptopów i tabletów zgodnych z systemem Windows 10. Może Cię zaskoczyć fakt, że wiele komputerów stacjonarnych HP All-in-one jest już częścią rodziny Windows 10.

Biorąc pod uwagę, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows jest stosunkowo drogim uaktualnieniem, można się zastanawiać, czy to dobry moment na przejście do systemu Windows 10 z zaufanego komputera z systemem Windows 7. Choć system Windows 7 jest nadal dostępny, jego wsparcie zbliża się ku końcowi – kończy się w styczniu 2020 roku. A ponieważ wsparcie dla systemu Windows 8 jest na wyczerpaniu, możesz pomyśleć dwa razy przed przejściem do najnowszego i najwspanialszego. Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft planuje kontynuować wydawanie aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows 10 przez kolejne dwa lata. Ponadto będzie wydawać aktualizacje funkcji dwa razy w roku.

Doświadczenie z systemem Windows 10 jest ulepszeniem w stosunku do poprzedniej wersji. Chociaż na początku możesz napotkać kilka czkawek, nie ma powodu do obaw. Możesz również skorzystać z rozszerzonego wsparcia Microsoftu, które trwa do 2023 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy, Tom’s Hardware ma zespół ekspertów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania.

Choć system Windows 10 nie jest idealnie dopasowany do każdego komputera, ma on sporo zalet, w tym lepszą wydajność i bezpieczeństwo. Istnieje również wiele aplikacji i narzędzi firm trzecich, które ułatwią Ci życie. Na przykład jedna z firm stworzyła bezpłatną aplikację, która automatycznie skanuje komputer w poszukiwaniu kompatybilnych sterowników i instaluje je za Ciebie. Istnieje również narzędzie o nazwie CloudReady, które zmienia komputer w Chromebooka. Podobnie jak w przypadku Windows 7, do zainstalowania oprogramowania potrzebny jest ważny klucz produktu Windows 10.

W przypadku systemu Windows 7 najlepszym sposobem na uczynienie z Windows 10 swojego nowego najlepszego przyjaciela jest planowanie z wyprzedzeniem. W ten sposób można uniknąć niektórych pułapek związanych z uaktualnieniem systemu Windows 7, w tym konieczności zakupu nowego komputera i dowiedzenia się w trudny sposób, że ulubiona gra nie jest kompatybilna. Na szczęście Windows 10 ma wiele nowych funkcji, które z pewnością docenisz. Dodatkowo został ulepszony w dziale sprzętowym, co oznacza, że Twój komputer może być w stanie uruchomić Windows 10 bardziej płynnie. Innymi słowy, będziesz mógł częściej i szybciej grać w swoją ulubioną grę.

Najlepszą częścią tej nowej wersji systemu Windows jest to, że jest ona łatwiejsza do nauczenia niż kiedykolwiek. Nawet jeśli jesteś weteranem systemu Windows, każdego dnia możesz nauczyć się czegoś nowego.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *