Menu

Jak stworzyć dźwig warsztatowy

2 lata temu

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie diyforum.pl

Kiedy chcesz zrobić żuraw warsztatowy do swoich projektów, możesz wykonać proste kroki opisane w tym artykule. W krótkim czasie będziesz podnosił ciężkie ładunki i przenosił materiały bez zbędnego pocenia się. Jeśli masz kilka części zamiennych leżących w Twoim warsztacie, możesz zrobić swój własny żuraw. Ten artykuł poprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. W zależności od wielkości i wagi materiału, którego będziesz używał, możesz zbudować żuraw warsztatowy, który może podnieść 6000 funtów lub więcej.

Możesz kupić aluminiowy żuraw warsztatowy, ale będziesz musiał złożyć komponenty samodzielnie. Te żurawie kosztują około 3000 do sześciu tysięcy dolarów i są w dużej mierze ręcznie montowane. Jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji, rozważ budowę własnego żurawia warsztatowego z wiadra złomu i kilku części zamiennych. Możesz również znaleźć wysokiej jakości używane części do żurawia u dostawców stali przemysłowej lub na złomowiskach.

Podstawowymi elementami konstrukcyjnymi żurawia warsztatowego są dwa pionowe stalowe słupki końcowe na wytrzymałych kółkach. Każdy z nich jest podparty trzymetrową belką uniwersalną (UB), która na każdym końcu łączy się ze stalowym stentem. Te stalowe stenty przesuwają się wewnątrz większych słupów końcowych Steel Hollow Section (SHS). Dźwigniki przymocowane do górnej i dolnej części słupów końcowych umożliwiają podnoszenie i opuszczanie UB.

Można również wybrać tańszą, łatwiejszą w budowie suwnicę bramową wykonaną ze stali zamiast z drewna. Dzieje się tak dlatego, że stal koroduje szybciej niż żelazo i jest łatwiejsza w montażu na wózku jezdnym. Stalowa suwnica DIY działa dobrze dla małych warsztatów niż drewniany żuraw. Te plany dźwigów DIY pozwalają również dostosować dźwig warsztatowy do swoich potrzeb. Jest to świetny sposób na dodanie funkcjonalności, bezpieczeństwa i możliwości do swojego warsztatu.

Jeśli nie jesteś handymanem, budowanie żurawia warsztatowego od podstaw jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, podczas gdy nadal używasz suwnicy. Możesz znaleźć plany dla jednoosiowej przyczepy użytkowej w Internecie i zrobić jeden z kawałków, które zgromadziłeś. Oprócz wykonania własnej suwnicy warsztatowej, możesz zbudować suwnicę bramową jako przenośną. Następnie możesz wykorzystać domową suwnicę bramową do innych projektów.

Plany suwnicy warsztatowejDIY zawierają instrukcje dotyczące ramy ruchomej suwnicy bramowej. Jej nogi będą połączone z zestawem kółek. Koła mogą być kute stalowe lub żeliwne. Kute stalowe koła są łatwiejsze do toczenia. Koła żeliwne mogą porysować podłogę i być głośne podczas przemieszczania. Koła z żywicy fenolowej są odporne na temperaturę i odporne na olej. Upewnij się, że unikasz kółek gumowych, które są podatne na pleśń i zmniejszają ich nośność i często pozostawiają ślady na podłodze.

Żurawie bramowe to duże konstrukcje, które można znaleźć w stoczniach. Ale mogą być skalowane w dół do mniejszych rozmiarów i używane do przenoszenia ciężkich przedmiotów w obrębie warsztatu. Można je wykorzystać do podnoszenia takich rzeczy jak telewizory czy kamery. W przeciwieństwie do podnośników stacjonarnych, mogą być one wykorzystywane do różnych zadań. Wysokość suwnicy bramowej jest regulowana, dzięki czemu można dostosować jej wysokość do swoich potrzeb.

Podobne tematy

Zostaw Odpowiedź

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *